Euroliga: Spahija bolji od Rudeža

Jučer je odigrano pet utakmica 11. kola Eurolige.

Neven Spahija i Maccabi ostvarili su sedmu pobjedu u Euroligi. Bili su bolji od Valencije Damjana Rudeža. Žalgiris je na domaćem terenu bio bolji od Panathinaikosa, CSKA je upisao uvjerljivu pobjedu kod Bamberga, Baskonia je u španjolskom derbiju bila bolja od Unicaje, a Khimki je slavio na gostovanju u Milanu.

Maccabi Fox-Valencia Basket 94:91 (25:21, 21:25, 23:19, 25:26)

Kompletna statistika utakmice

Maccabi je na 85 sekundi do kraja utakmice vodio devet poena razlike, a opuštanje ih je skoro stajalo pobjede. Valencia se vratila na minus tri i imala šut za produžetak, ali Erick Green je bio neprecizan te je Maccabi upisao svoju sedmu pobjedu dok je Valenciji koja je u Euroligu startala s tri pobjede i porazom ovo sedmi uzastopni poraz i sada su na omjeru od tri pobjede i osam poraza. Pierre Jackson predvodio je Maccabi s 21 poenom, četiri asistencije i tri skoka dok je DeShaun Thomas ušao s klupe i ubacio 20 poena. Kod Valencie Green 24 poena i sedam asistencija. Damjan Rudež dobio je 15 minuta i za to je vrijeme pogodio jednu tricu iz dva pokušaja, a obje dvice je promašio.

Žalgiris-Panathinaikos 80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:27)

Panathinaikos je odlično ušao u utakmicu te su već u prvoj četvrtini imali deset poena prednosti. U drugom su periodu poveli s 10:22, ali nakon toga se domaći košarkaši vraćaju u susret. Do kraja prvog poluvremena stižu na samo minus dva, a onda je uslijedila uraganska treća četvrtina. Žalgiris je taj period dobio s 33:14 i u posljednju četvrtinu ulaze s 17 poena razlike. Panathinaikos se uspio približiti na 72:67, ali domaćini su bili vrlo precizni sa linije slobodnih bacanja i na kraju mirno priveli utakmicu kraju. Paulius Jankunas sa 17 poena i četiri skoka te Kevin Pangos s 12 poena, 11 asista i pet skokova predvodili Žalgiris dok je kod gostiju Nikos Pappas ubacio 16, a Chris Singleton 15 poena. Žalgiris je prekinuo niz od pet uzastopnih pobjeda Panathinaikosa koji je sada na omjeru 7-4 dok je Žalgiris odmah do njih s omjerom 6:5.

Brose Bamberg-CSKA 76:92 (20:22, 19:20, 20:28, 17:22)

Dvoboj dva sudionika Zadar Basketball Tournamenta 2017. pripao je favoriziranom CSKA iz Moskve. Bamberg je pred domaćim navijačima stalno prijetio u prvom poluvremenu nakon kojeg je zaostajao tri poena razlike. U trećoj četvrtini nisu mogli parirati gostima koji taj period dobivaju s plus osam za 11 koševa viška na ulasku u odlučujuću dionicu. Povratka više nije bilo i CSKA je do kraja još povećao vodstvo na konačnih plus 16. Nando De Colo predvodio je CSKA s 20 poena, 4 asista i tri osvojene lopte dok je Will Clyburn ubacio 15 uz 9 skokova. Najbolji kod Bamberga Rubit Augustine s 16 poena i četiri skoka dok je Ricky Hickman svih 13 poena ubacio u drugom poluvremenu. Leon radošević odigrao je dobru utakmicu s 9 poena i četiri skoka.

Baskonia-Unicaja 88:82 (27:12, 14:24, 18:20, 29:26)

Baskonia je u prvoj četvrtini pobjegla na 15 poena razlike, ali tu prednost nisu uspjeli održati do kraja poluvremena. Unicaja je u drugom periodu zaigrala puno bolje i smanjila zaostatak na samo minus pet. Gosti iz Malage došli su i do vodstva u trećoj četvrtini 44:41, ali raspoloženi domaćini koje je predvodio Jannis Tima s osam ubačenih poena u posljednjih pet minuta dolaze do svoje pete pobjede. Timma je ubacio 24 poena uz tri asistencije dok je Tornike Shengelia zabio 12 uz šest skokova. Kod Unicaje koja je sada na omjeru od tri pobjede i osam poraza najbolji Adam Waczynski s 25 poena od čega je tricu gađao 7/9 te Nemanja Nedović s 13 poena i osam asista.

Armani Milano-Khimki 71:77 (24:12, 14:19, 18:24, 15:22)

Milano je jako dobro počeo i nakon prvog perioda imao 12 poena razlike. Khimki do poluvremena smanjuje na minus sedam, a Milano u drugom poluvremenu dolazi do vodstva 42:31, ali tu je Krenuo Aleksey Shved i do kraja treće četvrtine dovodi Khimki na samo minus jedan, a u odlučujućoj dionici vodi do sedme pobjede dok je Milano pao na omjer 3-8. Shved je ubacio rekord karijere od 29 poena uz četiri asistencije dok se Andrey Zubkov zaustavio na 15 poena. Kod Milana najbolji Curtis Jerrells s 17 poena.