Fantastičan ulazak u sezonu Krunićeve Dubrave, triple-double Stipe Čubrića

U 5.kolu Prve muške lige Dubrava je upisala i petu pobjedu slavivši u Kaštelima 81:76.

Dubravaši su na gostovanju kod posljednje Ribole Kaštele nakon prednosti na poluvremenu 34:30 odigrali napadački odličnu treću četvrtinu u kojoj su ubacili 34 poena, a prednjačili su Ante Smolić i Filip Šimović koji su Lavove doveli na 14 razlike (68:54). Tricama Vručinića i Bilandžića, te poenima Rose domaćini dolaze na minus 3 (76:73) na 75 sekundi do kraja. Tada važan koš ubacuje Jure Rezo, a nakon promašenog napada Ribole Kaštela pobjedu potvrđuje Kristijan Šutalo

Šimović je utakmicu završio sa 16 poena i 10 skokova. Šutalo je dodao 15 uz 8 skokova, Stipe Čubrić 14 uz 10 skokova i 10 asista. Smolić i Rezo su dodali po 13. Kod domaćina Martin Bilandžić je ubacio 24, a Nikola Roso 19.

Kvarner je slavio na gostovanju ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Rudeša koji je drugim domaćim, a ukupno četvrtim porazom ostao na dnu tablice. Kvarner je već u prvom poluvremenu ubacio 52 poena, a serijom 19:4 u na ulasku u treću četvrtinu rješio sve dvojbe u ovom susretu. Gosti su trice šutirali 11/21, a predvodio ih je raspoloženi dvojac Mate Vucić (29) i Matija Bilalović (28). Kod Rudeša Tomislav Cvitković je ubacio 16, Mario Galić 15, a Roko Prkačin 14.