Fantastični Žorić za rutinsku pobjedu Cibone u Osijeku

Vrijednosnice pružale dobar otpor pred velikim brojem gledatelja.

Pred čak 1000 gledatelja u Osijeku, Cibona je nadigrala Vrijednosnice rezultatom 86:69 u jednoj vrlo lijepoj atmosferi gdje su domaći navijači imali prilike vidjeti simultanku Luke Žorića.

Vrijednosnice Osijek-Cibona 69:86 (12:23, 25:26, 16:20, 16:17)

Kompletna statistika utakmice

Košarkaši Vrijednosnica u susretu protiv Cibone nisu niti jednom vodili, tek su u dva navrata na početku izjednačili rezultat na 2:2 i 4:4, a poslije trice Marina Rozića i dvice Luke Žorića Cibona bježi na 4:9. Cibona je i u nastavku četvrtine dominirala, točnije vrlo raspoloženi Žorić danas. Najvišu prednost u prvom periodu Cibona je imala na nešto više od minute do kraja kod rezultata 9:21, a prva četvrtina završava rezultatom 12:23 za goste. Luka Žorić je u prvoj četvrtini zabio 16 od 23 poena Cibone, a četiri više od cijele ekipe Osijeka.

Nakon trice Branislava Ratkovice u 13. minuti susreta, Cibona je povela s 14:30, a istu prednost imali su i u 14. minuti kod 19:35. Bila je to najviša prednost Cibone u prvom poluvremenu. U iduće četiri minute nešto bolji period igre Vrijednosnica koje spuštaju prednost na 33:42 nakon dvije trice Nick Tomsicka, ali ispod dvocifrene prednosti do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli ostati. Cibona je na odmor otišla rezultatom 37:49.

Vrijednosnice u treći period ulaze serijom 8:4 i smanjuju razliku na samo minus osam i to u tri navrata, ali bliže od toga nisu uspjeli doći. Pod kraj četvrtine opet su odlično odigrali Žorić i Ratkovica te donose Cibosima vodstvo 53:69 uoči posljednjih deset minuta utakmice.

Najbliže što su Vrijednosnice došle u posljednjoj četvrtini bilo je minus 11 u 34. minuti utakmice da bi Cibona u 39. minuti povela s najvišom razlikom na susretu, bilo je 65:83 poslije trice Ratkovice. Cibona je na kraju slavila s 69:86 na krilima nezadrživog Žorića koji je ubacio 31 poen uz 7 skokova dok je Ratkovica zabio 14 uz 3 asistencije. Kod Osijeka najbolji Carl Allan LIndbom s 16 poena i 7 skokova dok je Taylor zabio 14 uz 6 skokova.

Cibonu sada očekuje najveći derbi hrvatske košarke. U Zagreb dolazi Zadar, a utakmica se igra u četvrtak 29. ožujka s početkom u 18 sati. Vrijednosnice će na gostovanje u Zagreb kod Hermes Analitice 31. ožujka.