Fener i bez Bogdanovića nadigrao Žižićevu Darüşşafaku

Darüşşafaka Doğuş mladoga Ante Tonija Žižića poražena je u prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Turske od aktualnog prvaka Europe, momčadi Fenerbahçe Ülkera rezultatom 94-72.

Fener i bez Bogdanovića nadigrao Doğuş

Zahvaljujući dvjema tricama Jamesa Nunnallyja domaćin je dobro otvorio susret i poveo 9-2, no momci Davida Blatta se do konca četvrtine vraćaju u utakmicu te nakon prvih deset minuta čak i vode sa 24-26. Sve do konca 17. minute rezultat je bio u egalu, no tada Žuti kanarinci rade seriju 12-0 i odvajaju se na dvocifrenu prednost. Do kraja utakmice razlika je samo rasla, a granicu od 20 poena prednosti Fener je prvi puta probio na koncu 32. minute nakon koša Uğurlua. Konačnih +22 postavio je Mahmutoğlu slobodnim bacanjima tri sekunde prije kraja.

Upravo je kapetan Fenerbahçea bio najefikasniji u redovima domaćina sa 18 koševa, dok su još četvorica igrača ubacila dvoznamenkasti broj poena. Najbolji u redovima gostiju bili su Clyburn i Wilbekin sa po 16 koševa, dok je mladi Žižić za 25 minuta u igri pridodao osam poena uz šest skokova.

Polufinalna serija igra se na tri pobjede, a idući je susret na rasporedu već za dva dana.