Fenerbahce na BB i NK pogon grabi prema novom trofeju

Fenerbahçe je u finalnoj seriji turskog prvenstva poveo 2-0 protiv Bešiktaša.

U drugoj utakmici finala doigravanja u Turskoj, druga pobjeda Fenerbahçea (83-74). Gosti su veći dio prvog poluvremena bili u vodstvu. Fener se držao blizu te minutu i pol prije velikog odmora poveo 36-34, Obradovićeva momčad prednost više nije ispuštala iz ruku.

Bila je to još jedna pobjeda na pogon srbijanskog dvojca Bogdan Bogdanović-Nikola Kalinić. Prvi je bio najbolji strijelac utakmice s 19 poena , drugi MVP s 15 koševa, 6 skokova i 3 asistencije. Istaknuo se i Čeh Jan Vesely sa 17 poena. Kod Besiktasa najefikasniji je bio Michael Roll s 16 poena, poen manje uz 11 skokova ostvario je Vladimir Štimac.

Nakon poraza u četvrtfinalu Kupa (od Perasovićevog Efesa) Fenetrbahce je prvi puta u povijesti stigao do naslova pobjednika Eurolige i sada grabi prema novom naslovu prvaka Turske.

Treća utakmica igra se 14. lipnja, domaćin je Bešiktaš.