Fenomenalni Cousins uništio svoju bivšu momčad, Griffin ubacio tricu za pobjedu sa sirenom

Zanimljiva večer u NBA ligi iako je na rasporedu bilo tek 5 utakmica

Boston i Memphis osvetili su se Milwaukeeu i Dallasu za nedavne poraze, Blake Griffin postigao je tricu za pobjedu sa sirenom a DeMarcus Cousins

MILWAUKEE – BOSTON 89-96

Celticsi se polako privikavaju na život bez ozlijeđenog Gordona Haywarda, te su nakon dva uvodna tijesna poraza u Milwaukeeu upisali treću pobjedu zaredom. Serijom 9-0 sredinom posljednje četvrtine stigli su do +11 i nakon toga relativno lako priveli utakmicu kraju. Jedan od ključeva pobjede svakako je bio i bolji skok (45-37). Najbolji igrač bio je krilni centar Al Horford (27k, 11/14šut, 4/5trica, 9s, 4a) kojem je to bila možda i najbolja utakmica u dresu Celticsa. Al je solidnu pomoć imao u Kyrie Irvingu (24k, 7a, 2uk.l) i rookieu Jaysonu Tatumu (12k, 3a), dok je odlično sa klupe odreagirao australski centar Aron Baynes (12k, 7s). Kod poraženog domaćina ponovo daleko najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (28k, 10s, 7a, 3uk.l). Po 15 koševa dodali su Malcolm Brogdon i Kris Middleton, no to nije bilo dovoljno za sve bolje Celticse. Nakon ove utakmice obje momčadi su na skoru 3-2.

MEMPHIS – DALLAS 96-91

Dan nakon što im je Dallas nanio prvi poraz sezone, košarkaši Memphisa uspijeli su se osvetiti. No ponovo su si uspijeli zakomplicirati stvari. Memphis je na poluvremenu imao +19, sredinom treće četvrtine i +20. I umjesto da utakmicu mirno privedu kraju dozvolili su Dallasu da u posljednje četiri minute utakmice uđe čak sa vodstvom. U neizvjesnoj završnici domaći su ipak stigli do pobjede, prvenstveno zahvaljujući mirnoći sa linije slobodnih bacanja (ukupno su ih gađali 26/30). Daleko najbolji u redovima Grizzliesa španjolski centar Marc Gasol (25k, 13s, 3a). Uz solidne nastupe Mike Conleya Jr (22k, 4a) i veterana s klupe Tyreke Evansa (19k, 6s) jedva dostatno za pobjedu nad borbenim Mavsima. Kod gostiju najbolji Harrison Barnes (22k, 11s), dok je 39-godišnja njemačka legenda Dirk Nowitzki (13k, 7s, 3uk.l) pokazala da u njemu još uvijek ima vatre. Gosti su ovim porazom pali na skor 1-5, dok su Grizzliesi na 4-1.

CHICAGO – ATLANTA 91-86

U dvoboju dvije najslabije momčadi Istoka jedna je morala do pobjede. U posljednjih 100 sekundi utakmice ušlo se sa vodstvom Hawksa 86-85. Justin Holliday (13k, 10s)zabija za 87-86 Bulls, da bi malo kasnije utakmicu tricom riješio finski rookie Lauri Markkanen (14k, 12s). Njih dvojica imala su pomoć u Robinu Lopezu (16k, 8s, 4a, 2bl) i Davidu Nwabi (11k, 10s). Bullsi su tako stigli do pobjede iako su iz igre šutirali tek 31/86, 36%. No bili su iznimno dominantni u skoku (62-40, napadački 18-7). Kod gostiju sa 23 koša najefikasniji talijanski šuter Marco Bellineli. Solidni su bili Kent Bazemore (16k, 5s, 3a, 3uk.l) i Mike Muscala (14k, 10s, 4a), no slab skok ih je koštao pobjede. Chicago je nakon ove utakmice na skoru 1-3, dok je Atlanta pala na 1-4.

PORTLAND – LA CLIPPERS 103-104

Odlična utakmica u Portlandu. Gosti su na poluvremenu vodili 9 koševa razlike. U drugoj polovici treće četvrtine domaćini stižu do egala i do kraja utakmice vodila se rovovska borba, igra koš na koš. U posljednje dvije minute momčadi su se četiri puta izmjenivale u vodstvu. Činilo se da će Blazersi do pobjede kad je 5 sekundi prije kraja pri vodstvu 102-101 CJ McCollum imao dva slobodna bacanja. No pogađa samo jednu i stiže kazna kad Blake Griffin sa sirenom postiže tricu za pobjedu Clippersa. Bila je to tek deveta trica Clippersa (Blazersi su ubacili 14). Junak pobjede svakako je bio Griffin (25k, 8s, 5a). Po 16 koševa dodali su Danilo Gallinari i Austin Rivers, po 13 Patrick Beverley i Lou Williams, dok je pod obručima vrlo dobar bio DeAndre Jordan (7k, 18s, 3bl). Kod domaćina po običaju najbolji Damian Lillard (25k, 6a), dok je tragičar McCollum dodao 23 koša, 5 skokova i 4 asistencije. Portland je ovim porazom pao na skor 3-2, dok su Clippersi uz San Antonio jedina neporažena momčad lige (4-0).

SACRAMENTO – NEW ORLEANS 106-114

Glavna priča utakmice bio je povratak sjajnog centra Pelicansa DeMarcusa Cousinsa u Sacramento gdje je proveo prvih šest i pola sezona karijere. A da se Cousins itekako dobro osjeća u toj dvorani pokazao je uništivši svoju bivšu momčad sa najboljom utakmicom dosadašnje NBA sezone (41k, 23s, 6a). Iako su na poluvremenu gubili 14 koševa razlike, Pelicansi su i bez ozlijeđenog Anthonya Davisa na krilima briljantnog Cousinsa stigli do vrijedne pobjede. Osim Cousinsa raspoloženi su bili i dvojica playmakera, starter Jrue Holliday (20k, 4s, 7a)  te rezervist Jameer Nelson (18k, 4s ,6a). Prvo su serijom 24-4 u trećoj četvrtini sa -19 stigli do vodstva, a nakon što su Kingsi dvije i pol minute prije kraja poveli 106-105, Pelicansi utakmicu završavaju sa serijom 9-0. Kod Kingsa nitko nije ni približno bio raspoložen kao Cousins. Deset igrača postiglo je od 6 do 14 koševa, a najefikasniji je bio rookie playmaker DeAaron Fox (14k, 5a). Solidan je bio i veteran Zach Randolph (13k, 9s) no nije bilo dovoljno. Ovim porazom Kingsi su pali na skor 1-4, dok su Pelicansi sad na 2-3.

Današnji nastup Hrvata:

Ove noći Hrvati nisu nastupali na NBA parketima,

Najbolji igrač dana:

Bez ikakve dvojbe igrač dana je centar Pelicansa DeMarcus Cousins koji je u pobjedi nad svojom bivšom momčadi Kingsima briljirao i u 44 minute na parketu ubacio 41 koš (14/15 iz igre, 3/5 trice, 10/12 sl.bacanja) uz 23 skoka, 6 asistencija te po jednu blokadu i osvojenu loptu. Cousins je trenutno drugi strijelac i treći skakač čitave lige.

Zanimljivost dana:

Boston Celticsi odigrali su sjajnu obranu u Milwaukeeu i limitirali Buckse na 89 koševa. Celticsima je to bila 99 uzastopna pobjeda u utakmicama u kojima im je protivnik zabio manje od 100 koševa.