Filip Bjelanović povukao Vukovarce prema naslovu prvaka i Splitu

Juniorska košarka.

Pobjedom protiv KK Đakova, košarkaši HKK Vukovar su ponovili prošlo sezonski uspjeh i osvojili prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji regije Istok. U jako kvalitetnoj utakmici u Đakovu, domaći košarkaši su dominirali u prvoj četvrtini koju su dobili s 10 poena razlike (26 – 16).

Ulaskom mladog Filipa Bjelanovića u igru, koji je pridonio čvrstoj obrani i efikasnosti u napadu, Vukovarci su uspjeli preokrenuti rezultat u drugoj četvrtini i zadržali vodstvo do samog kraja utakmice, koja je završila rezultatom 74–87 u korist HKK Vukovar.
Vukovar je tako izborio nastup na poluzavršnm turniru Prvenstav Hrvatske u Splitu. U skupini su jođ Rudeš, Kvarner 2010 i Sonik Puntamika.

U 1.kolu 3.svibnja Vukovarci u 1. kolu igraju protiv zadarske Sonik Puntamika – HKK Vukovar