Finale regije centar izborili Dinamo i Hermes Analitica

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Cedevita junior

Kup Krešimira Ćosića.

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Krešimira Ćosića regije Centar košarkaši Dinama su kao gosti slavili kod Bosca 72:65. Momčad Milana Ličine predvodili su Tin Bušić (14), Luka Cvitanović (13) i Hrvoje Garafolić (12). Kod Bosca najefikasniji su bili Luka Katura (13), Ante Krapić (12) i Ante Smolić (11). Suparnik Dinama u finalu biti će pobjednik susreta Zapruđe – Hermes Analitica koji se igra sutra od 16 sati.

BOSCO – DINAMO   65:72 (16:24, 14:17, 20:16, 15:15)

Bosco: Macan, Krajnović 5, Matić 3, Kuzmanović 7, Katura 13, Šljivarić, P.Babić, Smolić 11, L.Babić 10, Linde, Tomić 4, Krapić 12. Trener: I.Tomas
Dinamo: Jablan 2, Radman 3, Garafolić 12, Anzulović, Cvitanović 13, Nakić Vojnović 7, Klepo 6, Badžim, Majić 8, Bušić 14, Škara 2, Dmitrović 5. Trener: M.Ličina

”Vidi se da su obje momčadi još uvijek u fazi priprema tako da je bilo dosta tvrdo i s dosta grešaka na obje strane. Mi smo uspijeli prvo poluvrijeme doći do prednosti od 11 razlike i bez obzira što je Bosco cijelo drugo poluvrijeme promjenama obrane nastojao se vratiti u susret mi smo se uspjeli obraniti od toga i pobijediti. Tko god nam bude suparnik u finalu mi ćemo se pokušati dobro pripremiti i pobijediti”... kazao je nakon susreta trener Dinama Milan Ličina.

”Čestitao bih Dinamu na zasluženoj pobjedi jer su od prve minute bili bolji suparnik. Moram priznati da u mojoj momčadi danas nije ništa funkcioniralo i nikako ne mogu biti zadovoljan kako smo igrali.”…kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

Drugi finalist je ekipa Hermes Analitice koja je na gostovanju slavili kod Zapruđa 81:53. Analitičare su predvodili Noa Svoboda i Andrija Jelavić s 15 poena, a kod Zapruđa izdvajamo Doriana Jeleneka (23).

ZAPRUĐE – HERMES ANALITICA   53:81  (18:19, 10:19, 11:23, 14:20)

Zapruđe: Garvanović 5, Gazić 6, D.Joksimović 5, Bakula 10, Jelenek 23, Vuković, Vranješ, Raič 1, Bago, Stanić 3, Jurić. Trener: Ž.Ljubojević
Hermes Analitica: Jelavić 15, Mileković 7, Zanki 7, Martinac 2, I.Svoboda 12, Šimić, Jakšić 4, Šutalo 4, Jurički 4, Kordić 11, N.Svoboda 15. Trener: Z.Mravak