FMP produbio krizu Partizana: Čović 14, Partizan 15 asista

Borba za Play Off.

U utakmici koja je bila jako značajna za plasman u doigravanje ABA lige FMP je u Železniku bio bolji od Partizana rezultatom 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9.)

U prvom poluvremenu utakmica je bila izjednačena, Partizan je uglavnom vodio dok je FMP tek u posljednjoj minuti uspio sustići Partizan te se na odmor otišlo rezultatom 41:41.

U trećoj četvrtini FMP je krenula trica te je preuzeo kontrolu nad utakmicom koju je održao do kraja, iako je Partizan nekoliko puta prilazio na 3 do 5 poena razlike.

U pokušajima stizanja zaostatka gosti su pravili dosta grešaka što je momčad dvostrukog regionalnog prvaka znala iskoristiti i na kraju uvjerljivo slaviti čime je ostala u utrci za 4. mjesto odnosno doigravanje.

Partizan je, s druge strane, u evidentnoj krizi, posebive Miller i Goss koji su u prvom dijelu sezone nosili beogradsku momčad

Andrić je bio najefikasniji kod Partizana sa 16 poena, a Jeremić s dva poena manje kod FMP-a.

Treba istaknuti i 14 asistencija Filipa Čovića. Usporedbe radi, cijela momčad Partizana ih je imala tek jednu više.