Autor: Duje Jurić Photo: Igor Kupljenik/MI-PRESS

Novi poraz Zelenih u Alpe Adria kupu.

Još jedan poraz doživjeli su košarkaši Adia Oil Škrljeva od slovenskog predstavnika u Alpe Adria Cupu Nutrispoint Ilirije. U maloj dvorani Tivoli Ljubljančani su pobijedili 87:77.

Prvih deset minuta završilo je izjednačeno 21:21 nakon što su Zeleni imali prednost u petoj minuti 7:5 i 8:7. Na mali odmor otišlo se nakon trice Tonija Jelenkovića koji je zabio za egal.

Nakon prave rezultatske klackalice Nutrispoint Ilirija ima prednost na velikom odmoru 48:41, poglavito zbog dvije greške igrača Škrljeva, koje je s dvije ukradene lopte u posljednjih trideset sekundi torpedirao Niko Bačvić. Nakon dvije četvrtine za domaćina je Blaž Kabot zabio 10, a goste Mario Rajčić devet koševa.

Nastavak je u znaku domaće ekipe koja je na isteku treće četvrtine imala plus četrnaest (72:58).

Posljednjih deset minuta u znaku je velikih pogrešaka obje ekipe, ali domaćin nije dozvolio preokret pa je zasluženo došao do treće pobjede u Alpe Adria Cupu.

Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Ilirije Kabot sa 17, dok su za Škrljevo Chris Hortman i Jelenković postigli po 16 koševa.