Pešutova 43 koša i Dražovićevih 19 skokova donijeli pobjede Kampo Kaštelu i Smiljevcu.

Proteklog vikenda odigrano je prvo kolo Zadarske ljetne lige, a izvještaj donosimo u nastavku:

PETAK

KK BRODARICA - KK BOKANJAC 48:60

Prva utakmica ovogodišnje Zadarske ljetne lige prošla je u šahovskom tonu na mali broj koševa. Zasigurno je najviše pripomogao pobjedi Bokanjca loš šut Brodarice (20/56, 35,7%) i 23 izgubljene lopte. Samo 23 postignuta koša Brodarice u prvom poluvremenu do kraja susreta je iskontrolirao Bokanjac te uz očuvanje stečene prednosti priveo susret kraju i osvojio ključne bodove.

KK SMILJEVAC – KK TALVI PUTOVANJA 75:72

Suprotno prvoj utakmici lišenoj neizvjesnosti susret između KK Smiljevca i KK Talvi putovanja ponudio je dramatiku do samog kraja. Prva četvrtina završena je neriješenim rezultatom 18:18 da bi poluvrijeme završilo košem prednosti za Talvi putovanja. I nastavak susreta ponudio je neizvjesnost te se tek u posljednjim minutama rasplela i pobjedu ponudila upornim Smiljevčanima. Nebeski Jure Dražović držao je Smiljevac cijeli susret u igri te je njegovih 19 skokova (8 nap, 11 obr) u konačnici prevagnulo utakmicu.

SUBOTA

KK VOŠTARNICA – KK STROŽANAC Split 90:63

Maestralni Toni Jelenković (val: 36) odlučno je vodio KK Voštarnicu protiv gostiju KK Strožanca. Također treba dodati i mladog Antonia Franju koji je vrlo dobro iskoristio svoju minutažu te se prometnuo u drugog igrača svoje momčadi po valorizaciji. Mlada i rastrčana momčad Voštarnice konstantno je zadavala Strožancu glavobolju kojem je u posljednjim trenutcima susreta nedostajalo i daha za ozbiljniji otpor.

KK KAMPO KAŠTELO – KK BILI BRIG 98:76

U uzavreloj atmosferi Mornarice domaći KK Kampo Kaštelo ugostio je KK Bili Brig. Domaćini su na krilima superiornog kapetana Maria Pešuta došli do velike pobjede koja će im zasigurno dati podstrijeh za daljnje dio natjecanja. S druge strane Bili Brig je imao nešto slabiju pucačku večer te im u konačnici ni 51 ekipni skok nije pomogao da se domognu pobjede.

NEDJELJA

KK SUKOŠAN – KK SFINGA STAFORDI 56:61

Gledajući statistiku u oči upada nesrazmjer ukradenih lopti u korist Sfinga Stafordsa i to u omjeru 4/14. Tako da je unatoč lošem tricaškom izdanju Sfinga Staforda (2/25, 8%) pobjeda pripala gostima. Na stranu gostiju otišla je rubrika skokovi i to za 13 skokova viška. Sve u svemu Sukošan je imao premalo raspoloženih igrača što su Sfinga Stafordi znalački iskoristili.

KK NOVI BOKANJAC – KK KUKLJICA

Posljednji susret prvog vikenda igrali su Novi Bokanjac i Kukljica, a utakmica je prekinuta 6 minuta prije kraja poluvremena pri rezultatu 21:27 za Kukljicu, zbog olujnog nevremena koje je zahvatilo zadarsko područje.

U nastavku donosimo tablice skupina kao i momčad I. kola.