Košarkaši Podravca u svoje su vitrine pospremili još jedan trofej.

Finale Kup-a Koprivničko-križevačke županije proteklog su vikenda odigrali domaći Bjelovar i Podravac iz Virja. Uvjerljivu pobjedu odnio je Podravac rezultatom 92:64 (23:21, 24:15, 25:8, 19:20) a više od svega veseli da su oba kluba igrala s većinom mladih košarkaša na terenu.

Podravac koji je i prošle godine osvojio Kup te A-2 ligu sjever, ove je sezone znatno pomladio momčad. Bjelovar je također izuzetno mlada momčad uz iskusnog vođu momčadi Brunu Vrinjanina i to je definitivno smjer kojim bi klubovi trebali ići.

KK Bjelovar

Prije početka finalne utakmice, treneru Podravca Mirku Hrženjaku uručeno je priznanje Košarkaškog saveza Koprivničko-križevačke županije za najboljeg trenera u muškim kategorijama za sezonu 2018/2019. Ovo priznanje dobio je glasanjem struke unutar nadležne udruge trenera i njihovog Izvršnog odbora.

Predsjednik KS KCKZ Danijel Crnjak dodijelio je priznanje treneru Podravca Mirku hrženjaku

Finalna je utakmica u prvoj četvrtini bila neizvjesna, a Podravac ju je riješio u svoju korist s 23:21. Kako je utakmica odmicala, tako su gostujući košarkaši bili sve bolji pa su do kraja prvog poluvremena došli do 11 poena razlike.

U trećoj četvrtini riješeno je pitanje pobjednika. Podravac je odigrao odličnu obranu zaustavivši domaćine na svega osam postignutih poena u tom periodu, a to im je donijelo dosta laganih poena i bijeg na 28 poena prednosti. Posljednja je četvrtina bila samo formalnost, a Podravac su do pobjede vodili braća Zadravec. Stefan je zabio 36, a Julijan 19 poena. Dvocifren je bio i Marko Hrženjak s 10 poena. Kod Bjelovara najbolji Vrinjanin s 17 poena te Šobak s 12.

BJELOVAR - PODRAVAC 64:92 (21:23, 15:24, 8:25, 20:19)

KK BJELOVAR: Šobak M. 12 (2x3), Vrinjanin B. cap 17, Bosanac L. 0, Laić N. 4, Feješ S. 5 (1x3), Geček P. 9, Jurjević M. -, Stjepanović I 7 (1x3), Lukčin M. 6, Ćurić M. -, Trener: Krpan D.

KK PODRAVAC: Zadravec S 36 (4x3), Zadravec J. 19 (2x3), Hrženjak M. 10 (2x3), Balatinec M. 2, Kuzimić I. 6, Šestak N. cap 8, Križić B. 4, Vrdoljak J.Z. 6, Kuzmić L. 1, Igrić M. 0, trener: Hrženjak M.