Autor: Saša Ćirić

Nova uzbuđenja na šibenskim parketima.

Šibenska rekreativna košarkaška liga je nakon devetog kola zatvorila prvu stranicu ovosezonskog izdanja. Od našeg posljednjeg izvještaja odigrana su dva kola, a većih promjena u poretku nije bilo.

U osmom kolu smo tako imali sljedeće rezultate:

KK 1990 68 - 65 Oxford (Jakelić 23 poena i 12 skokova / D. Vukadinović 16 poena i 10 skokova)

CB Victoria 73 - 61 Kruška Smart Plus (Matulja 19 poena i 9 skokova / Ivić 14 poena i 4 skoka)

Vintage Bar 100 - 75 River Band (Cukrov 21 poen i 5 skokova / Šarin 27 poena i 12 skokova)

VUŠ Enigma 65 - 67 RKK Moderato cantabile (Mandić 22 poena i 4 skoka / Huljev 16 poena i 10 skokova)

Utakmice devetog kola su ponudile neke nevjerojatne individualne izvedbe i statističke anomalije.

Susret River banda i CB Victorije je bio sraz dvije momčadi skraćenih rostera, pri čemu je aktualni prvak iskoristio neigranje visoke linije domaćih - Ivana Blaće, Kristijana Štrkalja i Frane Mandića. Neizvjesna je bila tek prva četvrtina, a za konačnih 65-94 su u gostujućim redovima bili najzaslužniji prošlosezonski MVP Marko Matulja (32 poena, 10 skokova, 7 asistencija) i Ante Pešić (26 poena, 7 skokova). Kod Riverovaca su se istaknula braća puno poznatijih košarkaških profesionalaca, Luka Junaković (25 poena, 6 skokova, 5 ukradenih lopti) te Gojko Širko (7 poena i nevjerojatna 23 skoka!). Luka Kovač je dodao 18 poena i 5 skokova za poražene.

Utakmica Kruške Smart Plus i KK 1990 je bila riješena već u prvih 20 minuta. Gosti su bili iznimno raspoleženi pa se na poluvrijeme otišlo s +30 u njihovu korist (33-63). Kruška do kraja uspijeva tek kozmetički uljepšati poraz za konačnih 88-105. Kod domaćih su dobre partije pružili Luka Škugor (22 poena, 4 skoka), Krešimir Ivić (21 poen, 5 skokova) i Ante Cigić (17 poena i 14 skokova), dok su kod gostiju čak šestorica od sedam igrača upisala više od deset poena. Predvodili su ih Marko Brajković (27 poena, 10 skokova, 6 asistencija), Marko Skelin (19 poena), Hrvoje Galić (16 poena i 19 skokova), a Domagoj Stojanović je došao do triple-doublea (15 poena, 11 skokova, 13 asistencija).

Vodeći VUŠ Enigma se mučio s davljenikom Oxfordom više od 30 minuta. Ipak, dobrom obrambenom dionicom u posljednjoj četvrtini uspijevaju slaviti u rovovskoj bitci (55-63). Kod domaće momčadi su dva igrača ubacila dvoznamenkast broj poena, Zlatko Ajduković (20 poena, trica 6-10) i Jure Kljaić (13 poena i 5 skokova). Isto je bilo i kod gostiju, pa je najveći dio napadačkog tereta pao na pleća Hrvoja Guzića (20 poena) i Marka Sandrića (19 poena, 7 skokova, 7 asistencija).

Posljednja utakmica prije zimske pauze je ponudila susret RKK Moderato cantabilea i Vintage bara. Podsjetimo se, u drugom kolu je susret ovih dviju momčadi odlučen tricom Hrvoja Poljička nekoliko sekundi prije kraja utakmice, pa se i od ovog susreta očekivala slična razina neizvjesnosti. Uistinu, gosti su ponovno imali više koncentracije u završnici, te s minimalnih 78-79 slavili protiv kvalitetnog protivnika. Domaće, oslabljenje neigranjem mladog Luke Skorića, predvodio je raspoloženi Zoran Huljev (23 poena, 7 skokova), a dvoznamenkasti su bili i Roland Labor (13 poena, 4 skoka), Ivan Berljafa (12 poena, 6 skokova, 8 asistencija) te Tomislav Baranić (12 poena, šut 5-5). Kod gostiju, za koje nije nastupao ozlijeđeni Petar Maleš, show je oteo versatilni Ivan Duvančić (31 poen, 6 skokova, 4 asistencije, 7 ukradenih lopti), uz svesrdnu pomoć prvog snajpera lige Tomislava Vučića (17 poena, šut 7-12), lelujavog Ivana Cukrova (16 poena i 8 skokova) i vrijednog Kreše Baljkasa (11 poena, 3 trice).

Poredak nakon devet odigranih kola izgleda ovako:

Zimska pauza traje do 19. siječnja, a parovi desetog kola su: RKK Moderato cantabile - KK 1990, KK River band Šibenik - VUŠ Enigma, Kruška Smart Plus - Vintage bar i Oxford - CB Victoria.

Prije nastavka prvenstva odigrat će se i humanitarna all star utakmica, a snage će odmjeriti Crni i Narančasti. Za momčad Crnih će nastupati igrači VUŠ Enigme, KK 1990, CB Victorije i Oxforda, dok će boje Narančastih braniti igrači RKK Moderato cantabilea, Vintage bara, KK River banda Šibenik i Kruške Smart Plus. Susret je na rasporedu sutra u 18:00 u dvorani na Baldekinu, a uz samu utakmicu igrači će se moći natjecati u šutiranju trica te zakucavanju. Kako je ova manifestacija zamišljena u humanitarnom tonu, tricaši (30 kuna) i zakucavači (20 kuna) će za sudjelovanje u natjecanju platiti kotizaciju, što će biti dodano ukupnom iznosu prikupljenom na utakmici. Šibenski rekreativci će na taj način pomoći Kamenčićima, udruzi osoba s intelektualnim teškoćama Šibensko-kninske županije.