FOTO, VIDEO: ŠRKL, 20. kolo: Uvjerljive pobjede Bagatina, Karike i Zekinih potočićara, momčadi se pripremaju za doigravanje

Autor: Saša Ćirić Photo: ŠRKL

Bugs Baljki.

Šibenski rekreativci sve su bliže najvažnijem dijelu sezone. Dvadeseto kolo donijelo nam je tri utakmice bez veće rezultatske neizvjesnosti, ali bar dvije od njih su u predviđanjima trebale biti puno neizvjesnije. Domagoj Stojanović i njegovi 90ersi su u ovom kolu bili na zasluženom odmoru od ŠRKL-a, ali okosnica Crvenih nije prošla bez utakmice za vikend, i to kakve - u dresu drniškog DOŠK-a srušili su Diadoru u nevjerojatnoj utakmici Druge muške lige jug (121:119!), a posebno impresivnu partiju pružio je Luka Pandurić. Plavokosi branič je ostvario dončićevski triple-double učinak, ubacivši 46 poena, skočivši 12 puta i podijelivši 12 asistencija, bravo Panda! Za to vrijeme u ŠRKL-u nije bilo sličnih brojki, ali kvalitetnih poteza nije nedostajalo. Sve utakmice su odigrane u klasičnom nedjeljnom programu, pa provjerimo što se događalo.

Bagatin - Knin 108:65
Bagatin: Jokić (15), Vukadinović (18), Vučenović (17), Sučić (15), Chiabov (26), Rončević (6), Vukšić (10), Mišura (3)
Knin: Lovre Lubina (20), Tatarović (29), Nikša Lubina (10), Milić Kutlača (2), Plavčić (4)

Otvaranje kola dopalo je Bagatinovce i Kninjane, koji su još jednom muku mučili s okupljanjem ljudstva za utakmicu. Ipak, kapetan Antonio Tatarović je svojim nevjerojatnim entuzijazmom još jednom uspio spasiti stvar, te je u posljednji trenutak oformio petorku za novu ekspediciju. Bagatinovci su došli na utakmicu sa, za njihove pojmove, minimalnim brojem igrača - svega osam. Od važnijih izostanaka spomenut ćemo Šimu Perana, koji je vjerojatno otišao na usađivanje nove, još ljepše i duže kose, ne bi li vratio svoje izgubljene moći. Valja pokušati! Utakmica je vrlo kratko imala rezultatsku neizvjesnost, Bagatin se već u prvoj četvrtini odvaja na dvoznamenkastu razliku te do kraja progresivno diže istu do konačnih +43. Najveće bogatsvo momčadi Danijela Vukadinovića je širina opcija, što su još jednom pokazali na najbolji način u ovoj utakmici. Svih osam igrača se upisalo u strijelce, a čak šest ih je bilo dvoznamenkasto. Prvi među jednakima je bio probuđeni Emil Chiabov (26), koji je u drugoj polovici sezone izgubio magični dalekometni dodir te je sad usmjereniji na neke druge elemente košarkaške igre. Uz njega su se istaknuli Vukadinović (18), Krešo Vučenović (17), a po 15 su dodali Mateo Nikola Jokić i Frane Sučić. Kod Knina Tatarović uvjerljivo najbolji s 29 poena, Lovre Lubina je dodao 20, Nikša Lubina 10.

Caffe bar Bronx - Karika 67:89
Caffe bar Bronx: Glasnović (11), Matulja (19), Grgurica (8), Ivić (9), Klisović (6), Smolić (14)
Karika: Poljičak, Vučić (20), Ćoran (6), Maleš (14), Topić (15), Grozdanić (11), Cukrov (15), Duvančić (10)

Dvoboji Bronxovaca i Karikaša su tradicionalno iznimno kvalitetni i neizvjesni. Ipak, tradicije su tu da se ruše, pa je ova utakmica bila izuzetak. Kapetan Bronxovaca Marko Matulja u ovom dvoboju nije mogao računati na trio brzanaca - Matu Kuvača, Duju Protegu i Ivana Crnčeca. U srazu s osjetno starijim Karikašima, koji rado njeguju sporiji stil igre, ovo je bio ozbiljan hendikep drugoplasiranoj momčadi prvenstva. Karika je u takvom odnosu snaga znala iskoristiti ponuđeno, te je boljim otvaranjem utakmice vrlo rano okrenula vodu na svoj mlin. Nakon prve četvrtine je na semaforu svijetlilo 25:8, što je djelovalo poprilično demoralizirajuće na Bronxovce. Karika je uspjela sličnu razliku održati do poluvremena, što je nakon trideset minuta nadogradila na nevjerojatnih +28 (64:36). Caffe bar Bronx je u završnici uspio ublažiti poraz koji neće utjecati na njihovu zacementiranu drugu poziciju, ali može poslužiti kao znak upozorenja. Poput Bagatina, i Karika je na utakmicu došla s osam igrača, ali za razliku od njih, imali su sedam strijelaca. Šuter Hrvoje Poljičak nije imao svoj dan, momčad mu je izradila nekoliko lijepih pozicija, ali ovaj put je lopta imala nešto protiv njega. Isto se ne može reći za lijepog Tomislava Vučića (20), koji u završnici sezone pronalazi optimalnu šutersku formu. Balansirani napad Karikaša zaokružuju poletarac Frane Topić i duguljasti Blatar Ivan Cukrov (oba po 15 poena), kao i neuništivi Petar Maleš (14). U redovima Bronxovaca na visini zadatka bio je Matulja (19), a iznad prosjeka sezone je bio njegov imenjak, snalažljivi Marko Smolić (14). Dvoznamenkast je bio i playmaker Leo Glasnović (11), dok je Mateo Grgurica imao slabašnu partiju sa za njega skromnih osam ubačaja. Ispod radara je prošla neuobičajena ozljeda suca Frane Lovrića, koji je nehotično koljenom poljubio kut zapisničkog stola.

Povratak otpisanih - Zeko i potočić 45:74
Povratak otpisanih: Buva (5), Pancirov (8), Urukalo (22), Pemma (2), Spahija, Štrkalj (8), Ćaleta Car, Božikov
Zeko i potočić: Tešulov, Seper (9), Stegić (11), Silov (7), Vlaić (30), Plavčić (2), Samaržija (9), Baljkas Zeko (6), Bogut

Posljednji susret kola bio je rezerviran za stare znance, Zeku i njegove potočićare te Otpisane Aljoše Bauka. Potonji je morao propustiti susret zbog mučnine, pa je dirigentsku palicu preuzeo Marko Buva. Zeko je na raspolaganju imao sad već uhodanu i uigranu postavu kojoj nedostaje tek Antonio Vlaić. Iako bi omjer pobjeda neupućenoj osobi dao ideju o lakoj pobjedi Zeke, Otpisani su mu tradicionalno tvrd protivnik protiv kojeg se treba dobro oznojiti za pobjedu. Sudeći prema prvom poluvremenu, tako je trebalo biti i u ovoj utakmici. Nakon prvih dvadeset minuta na semaforu je svijetlilo +5 u korist Zeke (32:27), ali u drugom poluvremenu dolazi do neobjašnjivog pada u igri Otpisanih, koji do kraja utakmice ubacuju tek 18 poena. Da bi stvar po Crne bila gora, zbog ozljeda su utakmicu prije njenog isteka morali napustiti Buva, najraspoloženiji Paolo Urukalo, kao i indisponirani Roko Ćaleta Car. Zeko i njegova vremešna trupa (minus Marko Vlaić) je suvereno kročila do uvjerljive pobjede u smiraj regularne sezone. Naravno, mlađahni Vlaić (30) je još jednom predvodio Zekane, dvoznamenkast je bio i videomaster Igor Stegić (11). Kod Otpisanih, kako spomenusmo, jedini raspoložen bio je Urukalo (22), dok su po osam poena dodali Lovre Pancirov i Kristijan Štrkalj.