Odlični Onuaku, dojmljivi Brala, Planinić, Branković i Buljević

U 9. kolu HT Premijer lige Zadar je u Dubravi bio bolji od Furnira 67-82.

Zadrani su poveli 9-16 i već u prvoj četvrtini propustili priliku za zaključavanje utakmice. Furnir se vratio serijom 5-0 i približio na 14-16.

U drugoj četvrtini zadarska prednost se kretala od 3 do 8 poena razlike i natrag (35-38).

U drugom poluvremenu agresivnijom obranom i spuštanjem lopte na Onuakua i Planinića, Zadar rješava pitanje pobjednika. Na sigurnoj razlici proradio je i šut pa je nakon 30 minuta igre rezultat bio 52-66.

Posljednja četvrtina ponovno je donijela izjednačenu košarku, no i nju su gosti dobili 15-16 za konačnih 67-82.

Chinanu Onuaku je s 24 poena i 11 skokova bio najbolji igrač susreta. Odličnu utakmicu odigrao je Duje Brala (15 poena, 5 skokova, 2 asistencije), pod koševima se dobro snašao Jure Planinić (10 poena, 4 skoka), dok se Dominik Mavra istaknuo s 8 asistencija (7 poena).

Kod Dubrave Danko Branković (5 skokova) i Lukša Buljević (4 skoka) su postigli po 14 poena, a Ante Smolić 10. Luka Pandurić je poput Mavre imao 8 asistencija.

Izjave audio: Veljko Mršić, Duje Brala, Danko Branković, Vladimir Krstić