FOTO/VIDEO: Izvrsni Prkačin za uvjerljivu pobjedu Cibone

Zlatni su kadetu samo četiri utakmice u seniorskom dresu 'Vukova' bile potrebne za dvostruko-dvocifreni učinak.

U 14. kolu HT Premijer lige Cibona je na domaćem terenu pobijedila Bosco rezultatom 94-64. U jednosmjernoj utakmici u kojoj su 'Cibosi' već na poluvremenu vodili visokih 19 razlike posebno su se istaknuli mladi igrači zagrebačkog sastava Krešimir Ljubičić i Roko Prkačin koji su ujedno bili i najbolji strijelci svoje momčadi u uvjerljivoj pobjedi.

Gosti su se dobro držali sve do 12. minute kada su još uvijek imali pola koša prednosti (23-24) nakon čega je uslijedila serija 'Cibosa' 25-2 koja je praktički riješila pitanje pobjednika. U nastavku smo gledali odrađivanje posla Velićevih momaka koji su bili dominantni u svim aspektima košarkaške igre, a poseban plus domaćinima je velika minutaža mladih Ljubičića i Prkačina koji su završili utakmicu s po 14 poena, čemu je potonji dodao i 11 skokova.

Cibona je do pobjede došla bez iskusnog Josipa Bilinovca, a probleme treneru Veliću stvaraju i bolovi u leđima Damira Markote koji je upitan za subotnji dvoboj protiv Zadra u regionalnoj ligi.

KK CIBONA- KK BOSCO 94-64 (21-19, 27-10, 19-22, 27-13)

KK CIBONA: Bilinovac, Ljubičić M. 6, Rogić 6, Marić 10, Bundović 12, Gilbert 6, Novačić 7, Prkačin 14, Rozić 7, Ljubičić K. 14, Pilepić 12, Markota.

KK BOSCO: Jularić, Chavlovich Jr., Tušek, Vidović 7, Šeparović, Babić 7, Palokaj 8, Vucić 9, Tomić, Primorac 11, Puljko 16, Tešija 6.