Friday u nedjelju povukao Zadrane do pobjede u Dubrovniku

Autor: Sport 023

Jazine Zadar II ostvarile prvu pobjedu u novoj sezoni Prve muške lige.

Do prvih bodova ove sezone stigli su košarkaši Jazina Zadra II, pobjedom na gostovanju kod Dubrovnika 89:93 u drugom kolu Prve lige, javlja portal Sport 023

Odličan ulazak u utakmicu igrača Marka Selina rezultirao je vodstvom 18:27 nakon prve četvrtine, a tricom Jalonea Fridaya početkom druge četvrtine gosti se prvi put odvajaju i na dvoznamenkastu prednost.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 38:50. Najboljih 10 minuta utakmice Zadrani su odigrali u trećoj četvrtini, koju dobili sa 14:27 te su u posljednju dionicu ušli sa čak 25 poena prednosti, 52:77. No, nije sve do kraja išlo tako glatko, jer se Dubrovnik velikom serijom vratio u utakmicu i minutu prije kraja došao na samo -3, 87:90. Ipak, zasluženu pobjedu Jazina Zadra II potvrdio je Domagoj Horvat tricom za 87:93.

U zadarskim redovima najviše se istaknuo novopridošli Amerikanac Jalone Friday sa 21 poenom i 14 skokova. Horvat je dodao 13 poena, a Dino Butorac 12. Kod Dubrovnika su najefikasniji bili Vlaho Raguž s 18 i Nikola Došen sa 17 koševa. Sljedeće subote u 20:30 Jazine Zadar II na Višnjiku dočekuju riječki Kvarner.