Furnir šestom pobjedom potvrdio šesto mjesto na kraju kalendarske godine

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Furnir Dubrava

Preokret protiv Škrljeva

Furnir je u 12.kolu HT Premijer lige slavio protiv DepoLink Škrljeva 88:77 i sa šestom pobjedom godinu završio na šestom mjestu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon šest minuta vodili 17:4. Razigrao se Mario Rajčić koji je najzaslužniji za +11 (32:21) koliko je bilo sredinom druge četvrtine.

Do poluvremena Furnir se uspio vratiti u susret i povesti nakon serije 14:2 koju su kreirali Mateo Vidović, Matej Bošnjak i Filip Paponja. Na poluvremenu je bilo 41:40 za domaćine koji su boljim otvaranjem treće četvrtine i tricama Emila Savića prvo otišli na +10 (51:41), a nešto kasnije i na +12 (60:48). Sve je bilo riješeno nakon trica Filipa Kalajžića i Paponje za 83:66.

Bošnjak je predvodio Furnir s 23 poena. Savić je ubacio 18 (trice 5/9), Paponja 15, a Hollingsworth 13 uz 7 asista. Kod DepoLink Škrljeva Rajčić je ubacio 23, Luka Barišić 20, a Martin Jelić 15.