Furnir u humanitarnoj utakmici nadigrao Goricu, presudio Filip Bjelanović

Autor: Krešimir Galić Photo: KSZ

Pune tribine i puna srca

Ispunjena sportska dvorana u Dubravi svjedočila je humanitarnom susretu Furnira i Gorice kao generalki uoči početka nove sezone. Do pobjede su stigli domaćini koji su uz deset uzastopnih poena Filipa Bjelanovića (dvije trice i dva zakucavanja) u završnici slavili 86:74. Furnir je zaigrao bez ozlijeđenih Mateja Bošnjaka, Filipa Paponje i Mihaela Kosa, a zbog istog razloga u sastavu Gorice nije bilo Dina Cinca i Karla Mikšića

Između treće i četvrte četvrtine predsjednici Furnira i Gorice Bernard Budimir i Duško Radović uručili su prigodan ček odgajateljima Caritasove kuće Emaus iz Dupca koji se brinu o djeci koja nemaju adekvatnu roditeljsku skrb.

FURNIR – GORICA   86:74 (14:17, 27:23, 19:19, 26:15)

Furnir: Brčić, Jurić 2, Vidović 9, Kalajžić 17, Nazor, Savić 18, Kalamiza 2, Tišma 4, Bjelanović 10, Rađa 10, Karahodžić 14.
Gorica: Uljarević 15, Jelenković 9, Batur 21, Mašić 8, Porobić 8, Majić, Miloloža, Sokol 2, Nakić Vojnović 5, Oštrić, Kane 6.

” Mislim da bi svi poželjeli jedan ovakav scenarij za kraj pripremnog perioda. Ispunjena dvorana, puno emocija i na kraju pobjeda. Odigrali smo 11 utakmica u ovom periodu jer jednostavno našim mladim igračima trebaju minute i iskustvo. U nekim utakmicama smo izgledali lošije, ali ova utakmica je kruna priprema. Večeras smo odigrali solidnu utakmicu i to bez četiri igrača koji će imati značajnu ulogu u sezoni. I pored toga smo uspjeli pobijediti i to samo govori da će naša momčad imati širinu što bi nam uz dobar trening trebalo donijeti puno dobrih utakmica i pobjeda. Ovo je mlada momčad i sigurno će biti i lošijih utakmica ali neke stvari moramo istrpiti kao npr. Bjelanovića. Uvijek je poseban osjećaj kada se igra humanitarna utakmica i ljudi iz Caritasove kuće rade svoj maksimum i svaka je pomoć je dobrodošla. Ponosan sam i ja i klub što smo mogli na jedan ovakav način pomoći i vjerujemo da će i drugi ljudi slijediti ovaj put”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

”Lijepa utakmica koja je imala i svoj naboj. Furnir je zasluženo pobijedio. Oni su bili u prvom poluvremenu bolji pod košem kada smo previše poena primili od Kalajžića i Rađe, a drugo poluvrijeme su preko Savića, Karahodžića i Bjelanovića pogađali šuteve što mi nismo.Vidljivo je da imamo problema pod košem jer je Cinac ozlijeđen i igrali smo s dva mlada igrača. Na toj poziciji se moramo pojačati ukoliko želimo bolje igrati”…kazao je Vladimir Krstić, trener Gorice.