Furnir u Osijeku spašavao +18 i upisao pobjedu

Pandurić tricom odlučio pobjednika.

U zaostaloj utakmici 13.kola HT Premijer lige Furnir je nakon četiri uzastopna poraza upisao pobjedu. Na gostovanju u Osijeku Dubravaši su slavili 83:76.

Domaćini su u prvom poluvremenu u prednosti bili samo u petoj minuti kada je Robert Kujundžić zakucao za 7:6. Uz odlično otvaranje Tremeila Isabella priključili su se Luka Pandurić, Ivan Tvrtko Majić i Petar Perić pa su Lavovi nakon prvih deset minuta vodili 23:16. Sjajnu dionicu u drugoj četvrtini imali su Fran Vujić i Mihajlo Jerković nakon čije trice u 19.minuti Furnir ima 18 razlike (44:26). Na poluvremenu je bilo 46:31.

Dubravaši su treću četvrtinu otvorili promašenim zicerima pa su domaćini preko Clarencea i Kujundžića serijom 17:4 uhvatili rezultatski priključak (56:57).

Posljednju četvrtinu raspoloženi Marcus Clarence otvara za prednost Vrijednosnica 62:59. Uzvratio je Isabell koji je povezao sedam poena i nakon polaganja Ante Smolića, Furnir je imao za +6 (70:64) na četiri i pol minute do kraja. U neizvjesnoj završnici Isabell i Jerković su odveli Lavove na +5 (76:71), a samo brzopletošću momčad Vladimira Krstića dozvolila je domaćinima izjednačenje. Ipak na 24 sekunde prije kraja Pandurić je ubacio tricu za 79:76, Clarence promašio tricu, a Isabell ubacio bacanja za vrijednu pobjedu.

Sjajna večer Amerikanca u redovima Furnira. Isabell je ubacio 24 poena uz 4 asista. Pandurić je dodao 15 uz 5 asista, Jerković 14 uz 10 skokova, a Smolić 12 poena.  Kod Osječana Clarence je ubacio 32, a Kujundžić 18 poena.