Gorica lako protiv Marsonije, Samboru ni Simon nije pomogao protiv Kvarnera 2010

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: KK Kvarner 2010

Prva muška liga

KK MARSONIA – KK GORICA 60:80 (21:19, 8:21, 13:16, 18:24)

Na početku utakmice košarkaši Marsonije uspijevali su parirati gostima iz Gorice pa je prva četvrtina jedina koja je otišla na stranu Brođana (21-19). Sve ostale dionice dobili su gosti (8-21, 13-16,18-24). Pobjeda Goričana od konačnih 60-80 je zaslužena pa su gosti opravdali ulogu favorita te pokazali iskustvo igranja koje su ponijeli iz Premijer lige. Domaća ekipa imala je previše grešaka i nerealiziranih lakih koševa što ih je pratilo tokom cijelog susreta.

Kod domaćina najbolji igrač bio je Kemon Basset s 25 postignutih poena, dok je u redovima Gorice Jure Gunjina također najbolji strijelac s 25 poena.

Sada igračima i trenerima Marsonije predstoji analiza utakmice i priprema za teško gostovanje u Omišu sljedećeg vikenda.

Tekst: KK Marsonia

KK KVARNER 2010 – KK SAMOBOR 91:70 (21:17, 22:23, 28:17, 20:13)

Košarkaši Kvarnera 2010 slavili su na startu prvoligaške sezone protiv Samobora rezultatom 91:70. Nakon malo mučenja pao je Samobor, u čijim je redovima dobar dio utakmice odigrao nekadašnji hrvatski reprezentativac Kruno Simon.

Paolo Marinelli i Šime Lisica prelomili su susret u periodu od 28. do 31. minute kada je prvo riječki razigravač iskoristio poneke rupe u gostujućoj obrani i lagano nanizao šest poena (66:55), a da bi potom Lisica povezao dvije trice za već lijepo vodstvo 74:57 na početku posljednje dionice igre.

Bila je to odlična partija Lisice koji je pogodio sedam trica iz 10 pokušaja, a istaknuo se i efektnim asistencijama bez gledanja.

Riječani su sjajno otvorili utakmicu i već u sedmoj minuti igre vodili 21:7, ali zatim je u redovima domaćih stalo. U sljedećih pet minuta Kvarner ništa nije napravio u napadu, bilo je tu ponekih grešaka u komunikaciji među igračima, dok je Samobor nanizao 15 poena i vratio susret u egal (21:22). Ni u trećoj četvrtini se domaći nikako nisu mogli odvojiti, kako bi Lisica i Marinelli pogađali, tako bi Samoborci ponovo pritiskali, a najveće probleme su im radili Fran Jacović i Ušić u reketu.

I onda je ponovo krenulo. Navijači na Kozali ovacijama su ispratili sjajne blokade Fellsa, trice i asistencije Lisice. Istaknuo se i Marin Đugum s 15 poena, dok je kod Samoboraca očekivano prvo ime bio Kruno Simon s 15 poena, 13 skokova i sedam asistencija.