Gorica se budi, pao je i Dinamo

Autor: Nenad Mudrinić Photo: KK Gorica - Nenad Mudrinić

Povezali su Goričani dvije pobjede

U 21. kolu HT Premijer lige Bikovi su protiv Dinama došli do vrlo bitnih bodova u borbi za opstanak

Gorica je furiozno otvorila utakmicu i u 3. minuti preko Mašića povela 7:0. Gosti iz Zagreba tek tada su se probudili i prema kraju četvrtine grickali su prednost sve dok u 10. minuti Vučić nije tricom izjednačio na 20:20.

U 12. minuti Nakić Vojnović vratio je prednost na +7 (27:20), ali Goričani se ne uspijevaju dodatno rezultatski odlijepiti. Plavi koriste priliku i u 17. minuti Mislav Majić tricom  je doveo po prvi put  u vodstvo gostujuću ekipu (34:36). Do kraja poluvremena stvari su u potpunosti vraćene na početak i ekipe odlaze na veliki odmor poravnate na 38:38.

Prvih nekoliko minuta nastavka igralo se koš za koš, a onda je pri rezultatu 56:54 Gorica pokrenula seriju 8:0 i košem Cinca zatvorila 3. četvrtinu s prvom dvoznamenkastom prednošću na utakmici (64:54).

U 33. minutu Batur postiže tricu za +12 (75:63) i gosti nisu više imali snage da se znatnije približe Goričanima. Momčad Braslava Turića dugim napadima je cijedila sat, a najveću prednost od +14 imala je poslije trice Uljarevića (86:72). Utakmicu je zatvorio Lužaić za konačnih 87:75 što je značilo nove bodove za Goricu i bodovni priključak s ostalim ekipama koje su trenutno na 5 prvenstvenih pobjeda (Škrljevo, Bosco i Zabok).

Gorica je imala čak 5 dvoznamenkastih strijelaca: Ivan Batur (17p, 4s),  Ante Mašić (14p, 4s), Karlo Uljarević (14p, 5a), Dino Cinac (13p, 6s) i Jure Gunjina (10p, 7s).

Kod Dinama su se istaknuli Tomislav Cvitković (20p, 3s),  Ivan Vučić (14p, 3s), i Ivan Novačić (10p, 3a).