Gorica u drugom poluvremenu slomila otpor Alkara, fantastičan učinak Lovre Mazalina

HT Premijer liga.

U zaostaloj utakmici 6. kola HT Premijer lige Gorica je nadigrala Alkara i slavila s uvjerljivih 98-75.

Alkar je odlično krenuo u susret i u tri navrata imao šest poena viška (2-8, 6-12 i 9-15). Gorica tada radi prvu seriju od 10-0 za vodstvo 19-15, a na odmor odlazi s +6 (26-20).

U drugoj četvrtini domaćini su držali prednost između 4 i 10 poena i sa solidnih +9 dočekali poluvrijeme (50-41).

Nakon povratka iz svlačionica utakmica je riješena. Alkar punih pet minuta nije zabio, a Gorica je novom serijom 10-0 riješila pitanje pobjednika.

Kod Goričana dominirao je Lovro Mazalin s 26 poena, 9 skokova i 5 asistencija. Krešimir Ljubičić je postigao 16, a Ivan Majcunić 12 poena. Mate Kalajžić je uz 11 poena imao 8 asistencija

U redovima Alkara istaknuo se Hasan Varence s 23 poena i 10 skokova. Slijedio ga je Ivan Kučan sa 16 poena.