Gorici uvjerljiva kod Istrauna, Borovu pobjeda za osiguranje ostanka u prvoligaškom društvu

Gorica i dalje bez poraza, Borovo pobjedom kod Podravca osigurao ostanak koji je također siguran bez mogućnosti da ispadne u rang niže bez obzira kako odigrali u posljednjem kolu.

Gorica je novom uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Istrauna na savršenih 21-0 i gotovo sigurno će prvenstvo završiti bez poraza jer je teško vjerovati da ih u posljednjem kolu Podravac može iznenaditi u Velikoj Gorici. Borovo je na gostovanju u Virju kod Podravca i matematički osiguralo ostanak.

Podravac-Borovo 57-66 (11:19, 20:15, 10:14, 16:18)

Borovo se u utakmici na mali broj poena bolje snašlo nego domaći Podravac. Gosti iz Vukovara zadržali su domaćine u prvoj četvrtini na svega 11 postignutih poena dok su ih oni ubacili 20. Podravac je u drugoj četvrtini zaigrao puno bolje i do kraja poluvremena smanjuje razliku na samo minus tri.

Podravac je treći period opet odigrao loše, posebno u napadu jer su postigli svega 10 poena i u posljednju dionicu ulaze sa sedam koševa minusa. Domaćini nisu zaprijetili u posljednjoj dionici, tek su u 33. minuti smanjili na 48:53, ali bliže nisu mogli jer je Borovo brzo pobjeglo na dvoznamenkastu prednost i rutinski privelo utakmicu kraju.

Dino Radoš predvodio je Borovo s 25 poena, 15 skokova i 3 asista dok je Srđan Brocić ubacio 13 uz 3 skoka. Kod Podravca najbolji Stefan Zadravec s 19 poena, 10 skokova i 8 asistencija, a Nikola Šestak se zaustavio na 10 poena i 3 skoka.

Istrauni-Gorica 54:101 (11:25, 13:24, 12:17, 18:35)

Gorica je protutnjala i na gostovanju kod Istrauna u Puli. Gosti su u susret ušli ozbiljno, nisu podcjenili protivnika što se vidjelo već nakon prvih 10 minuta kada su ostvarili 14 poena prednosti. Razliku su do poluvremena povisili na plus 25 i već se tu znao pobjednik. Do kraja susreta razlika je narasla visokih plus 47.

Gosti su imali pet dvoznamenkastih strijelaca, a izdvojio se Marko Baković s 21 poenom i 8 skokova. Vrlo raspoložen bio je i Marko Petrović s 19 poena, 5 skokova, 3 asistencija i 3 osvojene lopte. Kod domaćina Kristijan Andabaka 18 poena, 18 skokova i 4 asistencije dok je 13 ubacio Matija Bilalović.