Gorica je opravdala ulogu favorita protiv gostiju iz Ludbrega.

Gorica je slavila protiv Grafičara s 112:63 u utakmici u kojoj je Grafičar samo na početku vodio, a ostatak susreta domaćini su bili vrlo uvjerljivi te su imali i 52 poena razlike.

Gorica-Grafičar 112:63 (21:14, 31:14, 32:16, 28:19)

Kompletna statistika utakmice

Domaćini u niti jednom trenutku utakmice nisu podcjenili goste iz Ludbrega te su nakon početnog vodstva gostiju 0:4 krenuli žestoko, a tako su igrali sve do kraja utakmice. Nakon prvih deset minuta Gorica je imala plus sedam, a odličnom drugom četvrtinom do kraja poluvremena dolaze do plus 24.

Istim tempom su nastavili i u trećoj četvrtini poslije koje su bili na okruglih 40 poena razlike. Gorica je u posljednjem periodu došla do najviše prednosti od 52 koša razlike na utakmici. Gosti su imali čak 27 izgubljenih lopti koje je Gorica iskoristila za 34 poena. Klupa Gorice postigla je čak 64 poena na ovom susretu.

Ljubo Prgomet je predvodio domaćine s 20 poena, Marko Petrović se zaustavio na 18 poena, 6 asistencija i 4 skoka, Marko Baković zabio je 16 uz 9 skokova, a najbolju valorizaciju 30 imao je Ivan Majcunić koji je zabio 13 poena uz 8 skokova, 7 asistencija i 3 osvojene lopte.

Kod gostiju su Kristijan Šamarija i Matija Novak bili jedini dvoznamenkasti s po 15 poena dok je obrana Gorice potpuno zaustavila motor i ponajboljeg igrača Grafičara, Marija Novaka koji je ostao bez poena uz 4 asistencije i po tri skoka i osvojene lopte.