Hermes bez odgovora na igru Cvitkovića, Sonik slavio peti puta u nizu

Sazrjeli zadarski zeleni.

Deveta pobjeda košarkaša Sonik Puntamike, peta u nizu! Igrači trenera Hrvoja Vlašica slavili su u gostima kod Hermes Analitice 76-98.

Zadrani su utakmicu otvorili serijom 9-0, a svih devet poena postigao je najbolji igrač utakmice Tomislav Cvitković.

Odgovor Hermesa bio je munjevit. Stigli su Zagrepčani do 12-12 i ponovno posustali pred zadarskim naletom. Do kraja prve četvrtine gosti su otišli na +7 (18-25). U drugoj Hermes se držao na dva, tri posjeda zaostatka, a onda posustao u završne dvije i pol minute u kojima Sonik s +3 (35-38) bježi na +14 (36-50).

Kordićeva trica u završnici prvog poluvremena za 39-50 nije pokrenula Analitičare u nastavku. Sonik je i dalje rastao i s lakoćom kontrolirao utakmicu. Istina, serijom 7-0 početkom posljednje četvrtine domaćini su istopili zaostatak na jednoznamenkastu prednost (69-78), no nakon Vlašićevog time-outa Lovre Runjić je povezao tricu i zakucavanje, nadovezao se tricom i Teo Petani (71-86) i priči je tu bio kraj. Do kraja susreta Zadrani su 'podebljali' rezultat do uvjerljivih +22 (78-98).

Tomislav Cvitković je s 32 poena i 7 skokova bio prvo ime susreta. Teo Petani je uz 16 poena imao 7 asistencija. Lovre Runjić je također postigao 16 poena uz 6 skokova, dok je Dino Palčić ostvario double-double učinak (13 poena, 10 asistencija).

Kod Hermesa istaknuli su se Filip Kordić (22 poena, 5 asistencija, 4 skoka) i Franko Kalpić (20 poena, 9 skokova, 6 asistencija).