Hermes i dalje pretposljednji, Gorica ugrožava Cedevitu na četvorci

Sesarova momčad gazi sve pred sobom...

U 20. kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je kao domaćin u Trnskom poražena od Gorice 109:90.

Analitičari su već nakon prve četvrtine bila na minus 15 (31:16). Gorica je imala 22 razlike (38:16) u 12.minuti., a najvećih +27 sastav Josipa Sesara imao je u 28.minuti kada je bilo 86:59. Ivan Vučić (24) i Marko Baković (19) su bili najefikasniji kod Gorice. Kod Hermes Analitice Tevin Foster je ubacio 25, Filip Kordić 22, a Filip Bjelanović 20 poena.

Hermes je nakon novog poraza ostao pretposljednji i sve je bliži dodatnim kvalifikacijama za ostanak u HT Premijer ligi. Gorica se izednačila s Cedevitom na diobi četvrtog i petog mjesta. U sljedećem kolu ove se momčadi međusobno susreću u Velikoj Gorici pa Sesarova momčad ima priliku za proboj u veliku četvorku HT Premijer lige.