Hrvati uhvatili posljednji vlak

Juniori povezali dvije pobjede i izborili ostanak u diviziji A.

U utakmici za 13.mjesto na EP u Grčkoj (Volos) i dvoboju u kojem je pobjednik osigurao ostanak u A diviziji muška juniorska U18 reprezentacija Hrvatske je slavila protiv Finske 78:66. Boljom igrom u drugoj četvrtini naša reprezentacija koja je na ovom prvenstvu nastupila bez nekoliko ponajboljih igrača stigla je na poluvremenu do prednosti 41:25. Ipak već više puta viđeno rezultatsko propadanje dogodilo se u trećoj četvrtini kada je Finska stigla do minimalnog zaostatka.

Bolje otvaranje posljednje četvrtine kada su Bošnjak, Lukačić i Rudan za četiri minute kreirali seriju 12:0 za 65:52 otvorilo je put prema pobjedi i ostanku u A diviziji.

Matej Bošnjak je sa 17 poena i 10 skokova predvodio Hrvatsku. Po 15 su dodali Ivan Gulin i Karlo Lukačić, a 13 Matej Rudan. Finska (Perttu Blomgren 17) je uz Latviju i Nizozemsku napustila A diviziju.