Hrvatice još jednom pokazale da imaju kvalitetu za odličje, Poljska na koljenima

Šteta za loš dan protiv Mađarske...

Juniorke Hrvatske će se u nedjelju na Europskom prvenstvu botiti za 9. mjesto. U subotnjoj utakmici razigravanja za plasman od 9. do 12. mjesta 'razbile' su Poljsku 49-75.

Prvo poluvrijeme je prošlo u izjednačenoj borbi i rezultatu. U drugom igrala je samo Hrvatska. Nika Muhl je bila vrlo blizu triple-double učinka. Uz 8 poena imala je po 9 skokova i asistencija.

Najbolji strijelac hrvatske reprezentacije bila je Lorena Mihić s 14 poena (3 skoka, 2 asistencije). Mihaela Lazić je postigla 12 poena (3 skoka, 5 asistencija, 4 osvojene lopte), Ana Mandić 9 (3 skoka), a Marta Savić 8 (5 skokova). Zanimljive su se brojke složile uz ime Franke Zadro koja je imala po pet poena, skokova i osvojenih lopti.

I opet se moramo vratiti na utakmcu osmine finala s Mađarskom i blokadu koja je kod naših djevojaka trajala 35 minuta. Mađarice su na posjed lopte u polufinalu izgubile od Španjolske i imaju još jednu priliku za odličje. Ne pretjerujemo kada kažemo da i ova Hrvatska ima tu kvalitetu.

U nedjelju će protivnik u borbi za 9. mjesto našim curama biti bolje iz susreta Italija-Srbija.