Hrvatice na vrućih +30 zamrznute na -60!!!

Debakl ženske reprezentacije u pripremnoj utakmici protiv Mađarske.

Novi poraz ženske košarkaške reprezentacije. U prijateljskoj utakmici Mađarice nisu bile prijateljski raspoložene kad dan ranije kada su popustile u posljednjoj četvrtini i slavile samo 11 razlike (68-57).

Ovoga puta nagazile su do kraja i pomele izabranice Anđe Jelavić koje su potučene do nogu. Mađarska je pobijedila 113-53.

Nakon prve četvrtine bilo je 20-9, na poluvremenu 52-25, na kraju treće četvrtine 78-38. U posljednjoj četvrtini Mađarice zabijaju 35, a primaju samo 15 za konačnih 113-53. Hrvatice su zamrznute na -60 na vrućih +30 stupnjeva!

Tri utakmice, tri teška poraza na početku priprema (od Slovenije u Celju 77-50 i dva puta od Mađarske u Székesfehérváru) poremetili su dobru atmosferu s okupljanja reprezentacije.

Djevojke se nakon ove razočaravajuće serije vraćaju na pripreme u Ivanić Grad, a potom odlaze u Češku (7. lipnja) gdje ih očekuju dvije utakmice protiv domaćina.