Hrvatska bolja i od Češke, double-double učinak Luke Frančeševića

Druga pobjeda U-15 reprezentacije na turniru u Vukovaru.

Drugi dan U15 međunarodnog turnira u Vukovaru ponovno je donio pobjedu našim pretkadetima. Nakon slavlja nad Slovenijom, Hrvatska je ubilježila pobjedu i protiv češke reprezentacije.

Prvo je poluvrijeme pripalo Češkoj koja je hrabro krenula i u prvoj četvrtini uspjela stvoriti i 10 poena razlike, no naše mlade nade prednost tope i veliki odmor stiže s košem prednosti za Hrvatsku (39:37).

Ostatak utakmice Hrvatska je u vodstvu, osim kraće epizode izjednačenja u trećoj četvrtini. Koševima Luke Frančeševića i Mateja Akrapa minutu do kraja vodstvo postaje i dvoznamenkasto (73:60), da bi konačan rezultat ispisao 73:62.

Toni Bilić je u hrvatskom dresu postigao 14 poena, a Luka Frančešević je postigao double-double s 11 poena i 10 skokova. Dvoznamenkast je bio i Matej Akrap s 10 poena i 5 skokova.

Češku reprezentaciju je predvodio Josef Svoboda s 27 poena i 7 skokova.

Hrvatska – Češka 73:62 (14-19, 25-18, 15-13, 19-12)

KOMPLETNA STATISTIKA

U četvrtak, 12.12. slijedi posljednji dan turnira i utakmica s Poljskom u 18:30.

Još jednom pozivamo sve trenere na regionalni seminar regije Istok koji počinje u 13:30 u SD Borovo Naselje, a glavni predavač je izbornik hrvatske reprezentacije Veljko Mršić.