Hrvatska će igrati za sedmo mjesto za Crnom Gorom; Australci prejaki u finišu

Autor: Saša Ćirić

Tri četvrtine su naši U17 reprezentativci igrali u egalu s australskim vršnjacima. Nisu izdržali.

Dok je cijela nacija bila prikovana pred TV ekranima zbog nogometne reprezentacije koja bilježi nove povijesne uspjehe, naši mladi košarkaši su u argentinskom Santa Feu imali težak zadatak psihološkog povratka nakon teškog poraza od SAD-a u četvrtfinalu SP-a za košarkaše do 17 godina.

Pred njima je u razigravanju za 5-8 mjesta stajala reprezentacija Australije. Susret je u prvom dijelu bio prilično čvrst i nervozan, što je rezultiralo malim brojem poena. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 26-22 za Australiju, pa su naši mladići pod palicom Damira Miljkovića morali pokazati više energije na obje strane terena. Uistinu, nakon što su Australci početkom treće dionice poveli 30-24, krenuo je nalet naših momaka. Serijom 10-2 prelaze u vodstvo, koje drže većim dijelom četvrtine. Ipak, u završnici momci u žutim dresovima poravnavaju rezultat (46-46) te se ulazi u posljednjih deset minuta.

Što se tada dogodilo, teško je objasniti. Naši mladići nestaju s terena, dok Australci suvereno gospodare pod oba koša. S tek 8 postignutih poena naspram 25 primljenih, nije nam ostalo nego sportski čestitati boljem protivniku. Australija je pobijedila rezultatom 71-54 te otišla u borbu za peto mjesto, dok će naši dečki večeras u 22:45 po hrvatskom vremenu pokušati osvojiti sedmo, a protivnici će im biti Crnogorci.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Hunter Clarke (18 poena), Kobe Williamson (11 poena, 6 skokova) te Luke Jackson (10 poena, 15 skokova), dok su u našim redovima najistaknutiji bili Matej Rudan (20 poena, 5 asistencija), Ivan Gulin (13 poena, 5 skokova) te Roko Prkačin (12 poena, 10 skokova).