Hrvatska ispustila Litvu

40 sekundi prije kraja bilo je +7!!!

U razigravanju od 5.- 8.mjesta na EP u Tel Avivu (Izrael) muška U20 reprezentacija Hrvatske doživjela je poraz od Litve 94:93. Šokantan poraz s obzirom da je naša reprezentacija na 40 sekundi prije kraja vodila 93:86, a onda su Litavci serijom 8:0 zaključili utakmicu. Prvo je nakon osobne Jana Palokaja sva tri bacanja ubacio Ignas Sargiunas koji je nakon toga osvojio loptu, a nakon skoka u napadu Arnas Velička uz osobnu Matea Vidovića ubacio za 93:92. Nakon promašaja Antonia Jordana i osobne Darka Baje oba bacanja je zabio Lukas Uleckas.

Hrvatska je na poluvremenu imala + 10 (45:35), a u posljednju četvrtinu ušla s +2 (68:66). Litvu su predvodili Vasiliaukas i Kozys sa 17 poena, a kod Hrvatske, koja u nedjelju igra protiv Velike Britanije za 7.mjesto (12:45 h) najefikasniji je bio Bajo s 24 poena i 10 skokova. Palokaj je dodao 20, a Toni Nakić 14.