Poraz Hrvatske na Kupu Borislava Stankovića

Autor: Basketball.hr

Kina je bila bolja.

U utakmici 3. kola Kupa Borislava Stankovića Hrvatska je poražena od Kine 81-69.

Izjednačena prva četvrtina završila je prednošću Kine 23-19. U drugoj domaćini turnira su bili u blagoj prednosti ponajviše zahvaljujući skok igri. Hrvatska u prvih 20 minuta ipak nije dopustila Kinezima da se odvoje na veću prednost te se na odmor otišlo s obećavajućim zaostatkom od samo dva poena. Ono što nije bilo obećavajuće bila je igra naše B selekcije.

U trećoj su dionici Kinezi znali valorizirati bolju igru, otišli su na 65-56, da bi tijekom posljednje potpuno razbili Hrvatsku. S obzirom da je u jednom trenutku bilo i 77-61 za domaćine, završnih 81-69 na kraju izgleda posve dobro.

Prvi je ovo poraz naših na turniru, a nakon što su u prva dva kola bili bolji od Finske i Tunisa.

Kineski mediji s velikim zanimanjem prate sve vezano uz ovaj turnir i reprezentaciju Kine, otprilike na razini praćenja Svjetskog nogometnog prvenstva u Hrvatskoj.

ZANIMLJIVE DETALJE S UTAKMICE MOŽETE POGLEDATI OVDJE.