Hrvatska osvojila Kup Borislava Stankovića

Domaćin Svjetskog prvenstva nije imao šansi u finalu.

Hrvatska je osvojila Kup Borislava Stankovića pobjedom protiv domaćina Kine rezultatom 72:59 (23:14, 11:6, 22:19, 16:20) pa je tako obranila naslov osvojen prošle godine.

Iako je Hrvatska u Kinu doputovala s ponešto izmijenjenim sastavom u odnosu na Ljetnu NBA ligu u Las Vegasu, bez većih su problema došli do pobjeda u polufinalu protiv Latvije i u današnjem finalu protiv domaćina Kine.

Prije svega odličnom obranom, naši su košarkaši dozvolili Kini svega 20 postignutih poena u prvom poluvremenu, a na odmor smo otišli s 14 poena prednosti. Iako smo u drugom poluvremenu malo snizili tempo, dobili smo i treću četvrtinu i u posljednjih deset minuta ušli s 17 poena prednosti.

Kina je tek u završnom periodu bila bolja, ali nisu bili niti blizu da ozbiljnije zaprijete pa je na kraju Hrvatska slavila s 13 poena prednosti.