Hrvatska pobjedom završila turnir u Kini

Autor: Basketball.hr

Sudar B selekcija

B selekcija Hrvatske pobjedom protiv Kine 2 (73-79) je okončala nastup na Kupu Borislava Stankovića u Kini.

S tri pobjede (Finska, Tunis, Kina 2) i jednim porazom (Kina) izbornik Dražen Anzulović može biti zadovoljan. Valja imati na umu da je desetak igrača, iz vjerojatno jednakog broja razloga, reklo ,ne hvala' nastupu u Kini.

Neki su igrači tijekom turnira riješili ugovore za novu sezonu, neki pokazali svoje dosege, a u konačnici Hrvatska je dobila odličnu promociju u najmnogoljudnijoj zemlji na svijetu koja sustavo i planski ulaže u košarku.

U posljednoj utakmici Hrvatska je protiv druge momčadi Kine na poluvremenu imala 7 poena viška (30-37). Uslijedio je pad u trećoj četvrtini pa se u zadnju ušlo od početka (54-64).

Tu je dionicu Hrvatska odigrao dovoljno koncentrirano i kvalitetno za konačnu pobjedu 73-79.