Hrvatska srušila Kanadu, Klarica tricama povukao momčad Jeronima Šarina

Autor: Branko Tabak Photo: GKK Šibenka

Pobjeda!

Muška U20 reprezentacija Hrvatske pobjednik je turnira u Šibeniku održanog u sklopu programa dana košarke “Sjećanje na Dražena”.

Nakon pobjeda protiv reprezentacija Češke i Crne Gore igrači trenera Jeronima Šarina slavili su i u susretu protiv Kanade 80-72 i tako pokazali zavidnu razinu forme na početku priprema za Europsko prvenstvo A divizije koje će se od 8. do 16. srpnja 2023. odigrati u Grčkoj.

Hrvatska je protiv Kanade dominirala u prvom poluvremenu. Nakon 10 minuta igre imala je prednost od 9 poena (25-16), u 14. minuti bilo je +15 (36-21), a na isteku druge četvrtine ugodnih +13 (47-34).

Kanađani se u nastavku utakmice bude, polako tope prednost te u 26. minuti tricom Williamsa preuzimaju vodstvo 53-55, a u završnu četvrtinu ulaze s jednakom prednošću 58-60.

Trica Krševana Klarice za 61-60 najavila je kraj krize u hrvatskim redovima. Priključili su se Njegovan, Sikirić i Pleadin, da bi novom tricom Klarice na minutu i pol prije kraja Hrvatska je stigla do +8 (76-68). Utakmica je tu prelomljena, mladi Hrvati su odletjeli i do +12 (80-68) da bi u samoj završnici Kanađani ublažili poraz.

Najviše poena u redovima Hrvatske postigao je Antonio Sikirić (17), Mihael Kos ih je zabio 13, Krševan Klarica i Ivan Njegovan po 12, a Juraj Pleadin 10.