Hrvatska zamrznuta na -74

U17 reprezentacija će tako u razigravanje 5-8 mjesta.

Hrvatska potraga za plemenitim metalom u Argentini je naprasno prekinuta u četvrtfinalu. Svima je bilo jasno da su Amerikanci izraziti favoriti, ali ovakvom potopu se nitko nije nadao. Od samog početka su igrači SAD-a počeli igru s visokim tempom, da bi naši dečki prve poene iz igre postigli tek u petoj minuti susreta. Kada je Ivan Gulin polovicom prvog perioda pogodio tricu za samo -5 (14-9), činilo se da možemo parirati jačem protivniku. Ipak, Amerikanci ubacuju u višu brzinu te se na prvi odmor odlazi s rezultatom 24-12.

Druga četvrtina je bila odlučujuća. Izabranici Damira Miljkovića su postigli tek deset poena, a primili čak 39! Smjer utakmice je bio potpuno okrenut u stranu Amerikanaca, te su do kraja utakmice dizali razliku do konačnih 126-52.

U našoj momčadi najistaknutiji su bili Ivan Gulin (16 poena) te Roko Prkačin (13 poena, 6 skokova). Kod reprezentacije SAD-a najviše poena postigao je Jalen Green (27 u nepunih 19 minuta igre!), a još sedam igrača je bilo dvocifreno.

Naša reprezentacija danas u 20:30 igra s Australijom, dok Amerikanci u polufinalu idu na Kanadu.