I Bilbao se počastio u Beogradu

Novi poraz Partizana.

U prvoj utakmici nakon prekida suradnje s trenerom Miroslavom Nikolićem Partizan NIS je poražen od ekipe Bilbaa rezultatom 67:83 (18:30 18:22, 12:16,19:15), Partizan je dobro krenuo u utakmicu i poveo 5:0 i 8:2, ali su već nakon polovice prvog dijela igre Špnolci prešli u vodstvo i održali ga do kraja 1/4 koja je završena rezultatom 22:18 za Bilbao.

Povećavali su gosti prednost te nakon četiri minute igre u drugoj četvrtini imaju velikih 13 poena prednosti (24:11). Činilo se tada da će Partizan opet primiti 50 poena za poluvrijeme. Međutim Aranitović prekida seriji gostiju i crno-bijeli do kraja poluvremena dolaze do podnošljivog minusa od 8 poena (30:38).

Kako je završilo prvo tako se ušlo u drugo poluvrijeme. Nastavio je Partizan s dobrom igrom te je nakon 2+1 akcije Gossa prešaoi u vodstvo od 43:42. I stao. Bilbao pravi seriju 9:0 kojom, pokazalo se, odlučuju utakmicu. Do kraja četvrtine Partizan se približio na samo četiri poena zaostatka (49:53) i dao sebi nadu za preokret.

Ta nada je ugašena na šest minuta prije kraja kada Španjolci tricom Hervellea dolaze na velikih 65:50. Do kraja su rutinski održavali prednost i na kraju slavili s 16 poena razlike. Najbolji kod pobjednika je bio Lucas Redivo s 20 poena dok je malo iznad prosjeka u Partizanu bio Nigel Williams Goss s 18 poena , 8 skokova i 5 asistencija.

Ovim porazom Partizan je izgubio teoretske izglede za plasman u sljedeću fazu natjecanja jer nakon osam kola imaju samo jednu pobjedu i nalaze se na začelju grupe C Eurokupa.