I drugi DUB-DUB derbi Dubravi, trojka izjednačena na vrhu

Prva muška liga.

U derbiju 14.kola Prve muške lige Dubrava je u svojoj dvorani svladala Dubrovnik 83:77 i tako Gospare porazila i drugi puta ove sezone. Odličan početak Lavova koji su tricama Šimovića, Perića i Majića poveli 24:10 u 7.minuti. Uzvratili su Dubrovčani i uhvatili priključak (29:25), a nakon poena Stipe Čubrića momčad Darka Krunića imala je prednost 38:27. Do odmora gosti hvataju priključak (41:37), a neizvjesnost treće četvrtine prekinula je Dubrava koja je stigla do 10 razlike (60:50).

U posljednjih deset minuta Dubrovnik je prijetio (68:64), ali su Filip Šimović i Ante Smolić kreirali prednost 75:65 s kojom su Lavovi ušli u posljednjih pet minuta i bez većih problema sačuvali za desetu ovosezonsku pobjedu.

Čubrić predvodio je Dubravu s 20 poena. Šimović je dodao 14, a Petar Perić i Kristijan Šutalo po 12. Bivši igrač Dubrave Ivan Vodopija predvodio je goste s 21 poenom. Nikola Došen je dodao 16.