I Omiš kroči prema vrhu, Jazine sve uvjerljivije

Prva muška liga.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 10.kola Prve muške lige. Pula 1981 je kao domaćin slavila protiv Cedevite Junior 81:74. Zagrepčani su odigrali bolje prvo poluvrijeme u kojem su u nekoliko navrata imali 12 koševa viška, a na poluvremenu +8 (47:39). Treću četvrtinu obilježile su trice Matije Bilalovića nakon kojih su domaćini napravili rezultatski preokret i na ulasku u posljednju četvrtinu imali prednost 63:59. Susret je riješen u posljednje četiri minute u koje se ušlo u egalu (68:68). Patrick Wrencher je ubacio pet poena, pridodali se Klepo, Andabaka i Bulešić pa su bodovi ostali u Puli. Bilalović je utakmicu završio s 18 poena, Marko Dojkić je dodao 12, a Wrencher 11. Kod CJ Matej Bošnjak je ubacio 17, Matej Buovac 14, a Karlo Lukačić i Ante Brzović po 12.

Bosco je slavio protiv Zapruđa 76:70 u susretu gdje su gosti bili bolji u prvom poluvremenu kada su vodili i 12 razlike (38:26). U drugo poluvrijeme Zapruđe je ušlo s +6 (40:34). Posljednje izjednačenje vidjeli smo nakon polaganja Marka Raiča (67:67) u 37.minuti. Boscov  Puou Makur Mabor zabija za 69:67, promašaj Garvanovića bacanjima kažnjava Luka Katura, a sve je potvrdio Mateo Vidović tricom za 74:67. Nadu Zapruđu kratko je vratila trica Kristijana Joksimovića koji je sa 16 poena predvodio goste. Tomislav Garvanović je dodao 14, a Hrvoje Gašparac 13. U skromnoj šuterskoj večeri oba suparnika u kojoj jeBosco trice šutirao 6/33 (Rašić 0/11), a Katura s 30 poena (10 skokova) i Dino Cinac a 18 poena i 16 skokova bili su najučinkovitiji.

Rudeš je slavio u Kaštelima 70:69, a pobjedničko bacanje zabio je Mario Galić. Domaćini su vodili na poluvremenu 35:28, a na ulasku u posljednju četvrtinu 54:50. Rezultatski obrati u posljednjoj četvrtini, a u završnici je Rudeš nakon poena Luke Šuška poveo 69:66, a izjednačenje Kaštelima tricom donosi Marin Vručinić. Mirnije ruke u posljednjoj minuti bili su gosti koje je predvodio Marko Jurič s 29 poena. Hrvoje Garafolić je dodao 17, a Šušak 10 poena. Dino Šipić (16p, 11 sk) najbolji strijelac domaćina.

Samobor je slavio protiv Sesveta 74:54 rješivši susret u prvom poluvremenu nakon kojeg je bilo 49:18. Nakon 11:11 u 7.minuti prvo je uslijedila serija 12:1, a nakon toga i furiozna druga četvrtina Samobora kojeg su predvodili Bruno Levanić Kutni (19), Filip Radulović (18) i Lovro Mandalinić (17). Dario Papak (19) i Franko Dugandžić (11) bili su dvocifreni kod Sesvećana.

Prvi domaći, a ukupno četvrti poraz košarkaša doživjeli su košarkaši Dubrovnika. Gospino polje je s oba boda napustio Omiš Čagalj Tours, koji je slavio s 90:84. Dubrovnik je dobio prvu četvrtinu s 25:24, dobio je i drugu te imao na poluvremenu pet koševa viška (48:43). Gosti su do kraja treće četvrtine sveli prednost momčadi trenera Željka Vreće na samo koš (64:63). Zadnju četvrtinu, koju su dobili sa sedam razlike (27:20), otvorili su su dvije trice, a nakon toga ubacili još za dva te stigli do vodstva 71:64. Domaćin više nije uspio izaći iz minusa. Bila je ovo peta utakmica kod kuće Dubrovnika ove sezone. Dubrovnik je predvodio Petar Dubelj s 23 poena, dok su se u pobjedničkoj momčadi istaknuli Ivan Mimica s 27 i Mateo Zonić s 20 poena.

KK Jazine Arnanasi i nakon deset kola ne znaju za poraz. Zadrani su bili bolji od AKK Universitas 101:71. Kod domaćina vrlo dobri su bili Franko Šango s 25, MBruno Markulin  sa 18, David Ušić sa 17 i Marko Jurica s 15. Stipe Krstanović je ostvario double-double učinak s 13 poena i 12 skokova. Kod gostiju istaknuli su se Mario Rajčić i Ante Mamić sa po 19 poena.