Igokea rutinski, Cibonin novi val nadahnuto

Novi poraz Cibone.

U 14. kolu ABA lige Cibona je u Zagrebu poražena od Igokee 80-88.

Nakon izjednačene prve četvrtine gosti se u drugoj odvajaju i kontroliraju susret. Prije završne četvrtine imali su prednost od 19 poena (60-79).

Kada se činilo da je utakmica riješena Cibonin novi val Gnjidić, Radovčić, Nakić, Prkačin i Branković topi zaostatak na samo 6 poena minusa (78-84), na nepune tri minute prije kraja.

Clemmons tada preuzima odgovornost na sebe,  zabija skok šut, a potom nakon iznuđenog prekršaja i dva slobodna bacanja. Dovoljno za zaključavanje utakmice.

Bundović je s 23 poena  (šut iz igre 9/10) bio najefikasniji igrač Cibone. Reynolds ih je postigao 23, a Prkačin 14.  Pot je za Igokeu zabio 16, Clemmons 13, Atić 12, Fundić 11, a Jošilo 10.

Cibona je ostala na 3 pobjede uz 8 poraza, dok je Igokea novom pobjedom sačuvala svoje mjesto pri samom vrhu poretka.