Igrači Škrljeva ubacili sedam trica u prvoj četvrtini i tako utabali sebi put k uvjerljivoj pobjedi na gostovanju kod Puntamičana

Autor: Saša Ćirić Photo: Andrej Jančijev/KK Sonik Puntamika

Naftaši s Kvarnera dominantni od druge do posljednje minute.

Škrljevo je na gostovanju u Jazinama svladalo Sonik Puntamiku rezultatom 67-91 u susretu 19. kola HT Premijer lige.

Domaća momčad je povela tricom Petra Marića i... to je bilo to. Igrači Damira Rajkovića su u prvoj dionici ubacili čak sedam trica iz devet pokušaja i tako si otvorili put k lakoj pobjedi. Nakon prvih deset minuta bilo je isto toliko poena prednosti za goste (19-29), a domaći su tračak nade za povratak u susret vidjeli sredinom druge i početkom treće četvrtine, kada su dolazili do jednog odnosno dva posjeda zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Razigrani gosti na krilima bekovskog dvojca Jelenković-Barnjak, kao i raspoloženih Rajčića te Vrgoča nastavljaju s dobrom kombinatorikom u napadu koja im je omogućavala puno lakih poena. Razlika je u jednom trenutku gotovo dosegla 30 poena (59-88), a u posljednjim minutama je još jednom na svoj veliki talent ukazao mladi David Pavin, koji je u manje od 11 minuta igre upisao deset poena bez promašaja, čemu je dodao i tri asistencije.

Najistaknutiji u pobjedničkim redovima bili su Mario Rajčić (20 poena), Ivan Vrgoč (18 poena, 7 skokova) i Toni Jelenković (18 poena, 7 asistencija), dok su kod domaće momčadi dvoznamenkasti bili Petar Marić (16 poena, 6 skokova, 5 asistencija), Luka Tomas i David Pavin (po 10 poena svaki).