KK Istrauni preokrenuo minus 10 u posljednjoj četvrtini u Zagrebu

Rudeš još jednom izgubio u neizvjesnoj završnici nakon što su sedam minuta prije kraja imali 10 poena prednosti.

Košarkaši Rudeša doživjeli su još jedan poraz u neizvjesnoj završnici, bolji su bili gosti iz Pule rezultatom 81:84 te su se domaćinima približili na pobjedu zaostatka na ljestvici.

Rudeš-Istrauni 81:84 (23:17, 20:19, 23:22, 15:26)

Kompletna statistika utakmice

Domaći su košarkaši tokom cijelog susreta bili u prednosti dok su gostujući ganjali prednost. Rudeš je u dva navrata imao deset poena prednosti, prvi puta u trećoj četvrtini, a drugi puta u 33. minuti utakmice kod rezultata 74:64. Uslijedila je tada serija gostiju 19:4 na krilima Kristijana Andabake, Tea Šimovića i Marka Milekića za vodstvo 78:83 uoči posljednjih 40 sekundi. Istrauni je zadržao prednost i na kraju odnio zasluženu pobjedu iz Zagreba. Valja spomenuti i kako je vrlo važnu ulogu u pobjedi gostiju odigrala njihova klupa. Naime, rezerve Istrauna ubacile su 32 poena naspram domaćih šest.

Ivan Zebić i Tomislav Cvitković su predvodili Rudeš, a svaki je zabio 21 poen uz po 10 skokova. Kod gostiju najbolji Šimović s 26 poena, 8 skokova i 3 asistencija, a po 19 poena i 6 asistencija imali su Kristijan Andabaka i Matija Bilalović.