Italija: Trentino izjednačio, serija seli u Veneciju

Sve je bilo riješeno u prvoj četvrtini.

Trentino je izjednačio finalnu seriju u Italiji protiv Venecije na 2-2. Serija se igra na četiri pobjede, a sljedeći susret u Veneciji u nedjelju s početkom u 18.15 sati.

U petak navečer Trentino je u prvoj četvrtini razbio protivnika (23-9), a potom čvrstom obranom sačuvao pobjedu.

Venecija je polako toplila prednost, bila bolja u drugoj i trećoj dionici, no nije bilo ni blizu potpunog povratka. Kada je nestalo snage i koncentracije stigla je kazna. U 34. minuti domaćini bježe na 12 poena viška (60-48), Venecija se okreće novoj utakmici i tone na nerealnih - 22 (78-56).

Hrvoje Perić se utopio u sivilo momčadi. Postigao je osam poena, uz jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. Za 24. minute igre nije dohvatio niti jednu loptu iz skok igre. Bramos je kod gostiju postigao 14, a Ejim 10 poena.

Trentino je imao šest podjednako raspoloženih igrača koji su zabili 14 (Forray, Flaccadori, Hogue) ili 13 poena (Shields, Gomes).

Kako smo već javljali, ulaznice za peti susret finala su odavno rasprodane.