Iva Dorja Žaja i Nika Rodek predvodile kadetkinje do pobjede na Slovenijom

Turnir u Poreču.

U Poreču se od 27. do 29. studenog igra međunarodni turnir U16 ženskih reprezentacija. Uz Hrvatsku sudjeluju i Slovenija, Italija i Turska.

Naše su mlade reprezentativke turnir otvorile sasvim solidno – pobjedom nad Slovenijom sa 16 poena razlike. U prvoj četvrtini malu je prednost imala naša reprezentacija, u drugoj je konstantno u minimalnom vodstvu bila Slovenija, no prvih je dvadeset minuta ukupno pokazivalo da se radi o izjednačenim reprezentacijama.

Ipak, umor je kod zapadnih susjeda učinio svoje. Dok je sredinom treće četvrtine Slovenija imala najveću prednost na utakmici pri rezultatu od 42:51, istovremeno počinje i dizanje naše reprezentacije. Do kraja četvrtine Slovenke nisu postigle niti jedan koš dok naše reprezentativke predvođene trenerom Željkom Ciglarom rade seriju od 13 poena pa se u završnicu ulazi s 55:51 za Hrvatsku.

U posljednjoj dionici više nije bilo govora o ujednačenosti – Hrvatska je potpuno preuzela utakmicu i u konačnici upisala 76:60.

Iva Dorja Žaja je postigla punih 22 poena uz 7 skokova, dok je statistički najefikasnija bila Nika Rodek s 11 poena, 3 asistencije i 7 osvojenih lopti. Lana Bešlić je ubacila 12 poena, a po 10 su postigle kapetanica Vivien Nejašmić (9 skokova, 5 asistencija) i Tea Josipović.

U redovima Slovenije istaknula se Hana Ivanuša s 18 poena, 9 skokova i dvije blokade.