Izrael tricom u završnici ukrao Hrvatima pobjedu u Podgorici

Kadetska reprezentacija Hrvatske porazom je otvorila nastup na Europskom prvenstvu u Podorici.

Izrael je slavio 67-64. U uzbuljivoj završnici Izraelci su tricom Aharonija tri sekunde prije kraja stigli do pobjede. Imali su naši dečki nakon minute odmora još jednu priliku, no Rašićeva lopta nije se dobacila do obruča.

Hrvatska je loše otvorila utakmicu i nakon prvih deset minuta gubila 25-14. U drugoj četvrtini igrači Damira Miljkovića stabilizirali su se na parketu, da bi u trećoj neutralizirali zaostatak.

U završnoj dionici Izrael je prvi pobjegao na +6 (58-52). Hrvatska je uzvratila preko Gizdavića i Rašića te povela 58-59.

Igra koš za koš, s puno pogrešaka nastavljena, je do same završnice,

Tri minute prije kraja Gulin je tricom doveo Hrvate u prednost 62-64, no do kraja utakmice više nije bilo hrvatskog koša te je u opisanoj završnii Izrael stigao do zaslužene pobjede.

Rudan s18 i Šarić s 16 poena bili su najefikaniji u hrvatskim redovima. U subotu s početkom u 16 sati Hrvatska se sastaje s Litvom.