Ženska košarka
Jacović nakon velike pobjede: Čestitke curama i stožeru, ali nema mjesta za slavlje

Novi dan, nova utakmica

Nakon velike pobjede protiv Portorika na otvaranju Svjetsko prvenstva za djevojke do 17 godina trenerica Tatjana Jacović je izjavila:

"Prva utakmica na Svjetskom prvenstvu i prva pobjeda. Sretni smo i ponosni da smo ovdje i da ove igračice imaju priliku igrati protiv najboljih svjetskih ekipa. Bila je to je teška i nervozna utakmica u kojoj je pritisak prvog nastupa bio vidno prisutan na igračicama. Portorikanke su brze i agilne, dobre na lopti. Utakmicu smo otvorili dobro, povele smo 29:16, a onda je došlo do pada koncentracije te smo drugu i treće četvrtinu bili u lošem ritmu s puno početničkih pogrešaka, krivih pasova i promašenih zicera. Zadnju četvrtinu smo odigrali u dobroj energiji, napokon smo uzimali napadačke i obrambene skokove, protok lopte je bio dobar i dolazili smo do otvorenih šutova koje smo pogađali. Tako smo stigli do ove lijepe povijesne pobjede. Čestitam svojim igračicama i cijelom stožeru. Nema mjesta za slavlje, idemo stepenicu po stepenicu, čeka nas čvrsta i brza Australija koja se se jako dobro nosila sa Sjedinjenim Američkim Državama."

Utakmica s Australijom na rasporedu je u ponedjeljak, 15. srpnja u 4 ujutro prema srednjeeuropskom vremenu.

Više vijesti iz ženske košarke pročitajte OVDJE!