Jazine srušile Osijek, Niko Šare utrpao 35 poena. Gostujuće pobjede Gorice i Ribole

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: KK Zadar

Prva muška liga

KK JAZINE ARBANASI – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 97:93 (25:25, 14:22, 27:25, 31:21)

Ekipa Jazina je na domaćem terenu bolje krenula u utakmicu, u četvrtoj minuti imala je vodstvo od 9 poena za 17:8, nakon čega su Brokeri napravili seriju 9:0, prešli u vodstvo te prva četvrtina završava sa 25:25. U drugoj i trećoj četvrtini Vrijednosnice su bile puno bolje od domaćina, povele su najviše sa 15 koševa za 41:56. U posljednjoj dionici, Vrijednosnicama je pala koncentracija, imale su puno izgubljenih lopti što je domaćin iskoristio te u napetoj završnici pobijedio sa 97:93.

U ovom susretu kod mladih Zadrana prednjačio je Niko Šare koji je postigao 35 koševa uz 8 skokova i 7 asistencija, Andro Mirčeta je dodao 16 koševa dok je Toni Dević Obradović imao 12 koševa i 11 skokova.

Vrijednosnice je s 38 poena i 11 asistencija predvodio Makai Jamar Ashton.

Jazine: Šare 35, Dundović 9, Badrak 6, Mirčeta 16, Zovko 6, Mustać, Bilokapić 4, Josipović, Lončar 9, Dević 12.

Vrijednosnice: Ashton 38, Kujundžić, Bjelanović 17, Primorac 27, Kotrulja 4, Martinović, Dmitrović, Vladović 4, Budimir 3, Šiško.

Tekst: KK Zadar/KK Vrijednosnice Osijek

KK OMIŠ ČAGALJ TOURS – KK GORICA (29:30, 12:16, 20:21, 14:15)

Što znači izraz borbena utakmica u doslovnom i metaforičkom smislu saznali su igrači  Omiša i Gorice, koji ne samo da su imali kreativne i taktičke napade nego su imali i puno previše faulova u obrani. Na kraju pobjedu u utakmici koja se igrala u dvorani Ribnjak u Omišu odnose igrači Gorice

Prvo poluvrijeme utakmice podijeljeno je na vodstvo domaćina i gosta koje se stalno izmjenjivao ili bi se rezultat izjednačio. Omišani su odlično otvorili utakmicu i imaju glavno vodstvo ali ga gube u zadnjoj minutu prve četvrtine 29:30. Gorica nastavlja s vodstvom u drugoj četvrtini iako su Omišani uspijevali izjednačiti u nekoliko navrata, na predah se odlazi s gostima u vodstvu 41:46

U drugom poluvremenu Gorica i dalje drži prednost, ali s jako puno faula, prigovora igrača obiju ekipa, te na kraju igrač Gorice Kristijan Šutalo dobio tehničku. Utakmica se nastavlja borbenim tempom ali na kraju ipak gosti odnose pobjedu.

KK Omiš Čagalj Tours

KK PODSTRANA – KK RIBOLA KAŠTELA 72:84 (17:29, 16:18, 17:19, 22:18)

Priča o pobjedniku praktički je bila riješena u prvoj četvrtini, kasnije su Kaštela održavala prednost i na kraju ostvarili pobjedu protiv Podstrane u 24. kolu Prve muške lige sa 72:84 (17:29, 16:18, 17:19, 22:18). U tim početnim minutama gosti su se nametnuli, otišli na plus 12, a u drugoj četvrtini prednost su i povećali (28:47 u 18. minuti). Kod Podstrane prvo ime bio je Dino Šipić s 19 poena i 7 skokova.

– Pokušali smo parirati, ali Kaštela su bolja ekipa od nas. Imali smo i zdravstvenih problema, ali ne vadimo se na to. U prvom dijelu imali smo previše izgubljenih lopti, u drugom je to bilo bolje, ali sve u svemu zaslužena pobjeda Kaštela – rekao je trener Podstrane Alen Koludrović.

U redovima Ribola Kaštela Ivo Zukanović (13 peona) je bio na nivou kada se prednost stvarala, a kada se održavala, u drugom dijelu, dominirao je Mario Krešić, koji je kasnio na utakmicu zbog zatvorene ceste uslijed saobraćajne nesreće, i ubacio je 16 poena za 13 minuta u igri.

– Imali smo malo problema u dolasku na utakmicu, kasnili su nam neki igrači, ali nije nas to poremetilo. Bili smo koncentrirani u prvom dijelu, kasnije smo miksali minutažu i došli do pobjede bez većih problema – kazao je trener Ribola Kaštela Damir Rančić.