Time-out
Je li normalno da reprezentacija u osmini finala SP-a postigne samo 20 poena?

Autor: Z.D. Photo: FIBA

Nešto treba mijenjati

U osmini finala Svjetskog prvenstva košarkaša do 19 godina reprezentacija Španjolske je pobijedila Libanona 102-20.

Utakmica je ovo koja upozorava da sustav natjecanje ili prohodnost prema Svjetskom prvenstvu imaju ozbiljne probleme, piše tportal

Libanon je prve poena postigao tek u završnici prve četvrtine koju je Španjolska odbila 29-2. Malo tko je mogao uživati u ovom neravnopravnom susretu. Natjecanje je ozbiljno, popusta nema jer bi to narušilo motivaciju i formu ekipe, a s druge strane stoji nemoćni protivnik koji je zalutao na svjetsku smotru.

Prednost Španjolaca samo je rasla. Druga četvrtina je završila rezultatom 33-4, pa se na odmor otišlo s nevjerojatnih 62-6. U trećoj četvrtini se vodila donekle ravnopravna borba (22-10), da bi u zadnjoj Libanon ponovno postigao tek 4 poena.

Nikada niti jedna reprezentacija u povijesti U19 Svjetskog prvenstva nije postigla manje poena od Libanonaca, a Španjolci su ovom pobjedom srušili rekord u visini pobjede kojeg su držali Amerikanci pobjedom nad reprezentacijom Obale Bjelokosti 88:29.